NHL: Hokejisté Bostonu, Rangers a St. Louis vyhráli v play-off podruhé

Pondělní duely prvního kola play-off zámořské NHL patřily hostům. Nejlepší tým Východní konference - New York Rangers - vyhrál v Ottawě 1:0, Boston zvítězil ve Washingtonu 4:3 a stejným výsledkem uspělo St. Louis v San José. Všechny vítězné týmy vedou v sérii 2:1.

Hokejisté Bostonu se radují z gólu do sítě Washingtonu

Hokejisté Bostonu se radují z gólu do sítě Washingtonu | Zdroj: Reuters

Vítězství Bostonu zařídil kapitán Zdeno Chára, který nejprve přihrál na dva góly a dvě minuty před koncem třetí třetiny dal rozhodující branku. Obhájci Stanley Cupu vedou v sérii 2:1. V brance Washingtonu opět nastoupil Braden Holtby, ze kterého se po zranění Čechů Tomáše Vokouna a Michala Neuvirtha stala jednička týmu.

Hráči Capitals přitom dvakrát vedli, 1:0 a 2:1, díky gólům ruských útočníků Alexandra Sjomina a Alexandra Ovečkina. Bruins ale třemi brankami vývoj skóre otočili. Brooks Laich v 55. minutě vyrovnal na 3:3, ale poslední slovo měl slovenský obránce Chára.

Jediný gól padl v duelu mezi Ottawou a New Yorkem Rangers. Ve 48. minutě ho dal Brian Boyle a zařídil nejlepšímu týmu Východní konference vedení v 2:1 na zápasy. Fanoušci Ottawy na Boyla celé utkání bučeli, protože mu nemohou zapomenout tvrdý zákrok na obránce Erika Karlssona z prvního duelu.

První hvězdou zápasu se stal švédský brankář Rangers Henrik Lundqvist, který zlikvidoval všech 39 střel Senators a zaznamenal čtvrtou nulu v play-off NHL.

Druhého vítězství v sérii se San José dosáhli hokejisté St. Louis po výhře 4:3. Třemi body za gól a dvě asistence se na výhře Blues podílel útočník Andy McDonald. Jednu přihrávku si v dresu Sharks připsal Martin Havlát.

1. kolo play off NHL:

Východní konference - 3. zápasy:

Ottawa - NY Rangers 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
Branka: 48. Boyle. Střely na branku: 39:23. Diváci: 20 182. Stav série: 1:2

Washington - Boston 3:4 (1:0, 1:2, 1:2)
Branky: 17. Sjomin, 21. Ovečkin (Hamrlík), 55. Laich - 21. Peverley, 30. Paille, 42. Rolston, 59. Chára. Střely na branku: 32:29. Diváci: 18 506. Stav série: 1:2

Západní konference - 3. zápas:

San Jose - St. Louis 3:4 (1:1, 0:2, 2:1)
Branky: 17. Burns, 57. White, 60. Couture (Havlát) - 15. Berglund, 22. McDonald, 31. Arnott, 41. Steen. Střely na branku: 29:27. Diváci: 17 562. Stav série: 1:2