NHL: Hokejisté Los Angeles vyhnali Vokouna z brány

Český hokejový gólman Tomáš Vokoun nebude v dobrém vzpomínat na utkání včerejšího programu NHL, které jeho Washington prohrál na ledě Los Angeles 2:5. Ze 27 střel totiž čtyřikrát inkasoval a po dvou třetinách jej v bráně Capitals vystřídal krajan Michal Neuvirth.

Hokejový brankář Washingtonu Capitals Tomáš Vokoun

Hokejový brankář Washingtonu Capitals Tomáš Vokoun | Zdroj: Reuters

Washington přitom nezačal utkání vůbec špatně, už ve 4. minutě vedl po gólu Marcuse Johanssona. Kings ale ještě do konce první třetiny skóre otočili, ve 14. minutě vyrovnal na 1:1 Kyle Clifford a půl minuty před koncem úvodní části poslal domácí do vedení Anže Kopitar.

Definitivní zlom v utkání přinesla druhá třetina, ve které Los Angeles zaznamenali další dvě trefy a odskočili na rozhodující rozdíl. Na poslední dějství vystřídal Vokouna v bráně Washingtonu Michal Neuvirth, který inkasoval jen jednou.

V utkání Floridy s Vancouverem naopak zazářil brankář Scott Clemmensen, který se 25 zákroky podílel na výhře Panthers 2:1.

Statistika NHL:

Los Angeles - Washington 5:2 (2:1, 2:0, 1:1)
Branky: 12. Clifford, 20. Kopitar, 24. Johnson, 37. Stoll, 52. Justin Williams - 2. a 54. Marcus Johansson (na druhou Hamrlík). Tomáš Vokoun odchytal za Washington 40 minut, z 27 střel inkasoval 4 góly a úspěšnost zásahů měl 85,2 procenta, Michal Neuvirth odchytal za Washington 20 minut, z 8 střel inkasoval 1 gól a úspěšnost zásahů měl 87,5 procenta. Střely na branku: 35:22. Diváci: 18.118.

Florida - Vancouver 2:1 (0:1, 2:0, 0:0)
Branky: 26. Kulikov, 31. Goc - 4. Weise. Střely na branku: 22:26. Diváci: 16.712.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít