NHL: Horák si připsal asistenci, Calgary ale prohrálo

Český útočník Roman Horák si v nedělením programu NHL připsal jeden kanadský bod za asistenci, jeho Calgary ale podlehlo Vancouveru vysoko 1:5. Colorado na domácím ledě porazilo Detroit, dvěma brankami se blýskl útočník O'Reilly. Anaheim podlehl 3:5 Minnesotě, která se tak dostala do čela tabulky celé NHL před Pittsburgh.

Čeští hokejisté byli v zápasech NHL znovu vidět. Ilustrační foto

Čeští hokejisté byli v zápasech NHL znovu vidět. Ilustrační foto | Zdroj: Reuters

Horák v utkání Calgary s Vancouverem přihrával na úvodní branku duelu, kterou dal Alex Tanguay v 19. minutě. Ve zbylých dvou třetinách ale dostali domácí Flames pod tlak a pěti brankami úplně zvrátili vývoj zápasu.

O jednoznačné převaze Canucks ve druhé a třetí třetině svědčí i to, že svého soupeře přestříleli v posledním dějství v poměru 26:9. Z posledních dvanácti vzájemných duelů přitom Vancouver nad Calgary vyhrál desetkrát.

Ve zlepšených výkonech pokračuje Colorado, které z posledních pěti domácích utkání počtvrté vyhrálo. Tentokrát zdolali Detroit 4:2, i díky dvěma brankám útočníka O'Reillyho, který v posledních třech zápasech nasbíral sedm bodů.

Minnesota se vyhoupla do čela celkové tabulky NHL, pomohlo jí k tomu vítězství 5:3 na ledě Anaheimu. Na druhý Pittsburgh má ale pouze jednobodový náskok.

NHL:

Colorado - Detroit 4:2 (0:1, 2:0, 2:1)
Branky: 21. a 60. O'Reilly, 23. Stastny, 50. Galiardi - 16. Franzén, 46. Cleary. Střely na branku: 35:29. Diváci: 17.014.

Vancouver - Calgary 5:1 (0:1, 2:0, 3:0)
Branky: 26. Bieksa, 40. Higgins, 41. Booth, 42. Hansen, 46. D. Sedin - 19. Tanguay (Horák). Střely na branku: 36:22. Diváci: 18.890.

Anaheim - Minnesota 3:5 (2:1, 0:2, 1:2)
Branky: 6. Getzlaf, 10. S. Koivu, 51. Fowler - 20. Heatley, 36. Wellman, 36. Bouchard, 55. Johnson, 60. Clutterbuck. Střely na branku: 27:36. Diváci: 14.002.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít