NHL: Hudler pomohl asistencí k výhře Detroitu

Český útočník Jiří Hudler se jednou asistencí podílel na výhře Detroitu 4:2 nad Anaheimem. Hlavní hvězdou večera byl ale Brad Stuart, který zaznamenal dvě branky. Detroit si připsal už šesté vítězství z posledních osmi zápasů.

Carolina Hurricanes vs. Toronto Maple Leafs

Carolina Hurricanes vs. Toronto Maple Leafs | Zdroj: Reuters

Hudler si přihrávku připsal hned u první branky Detroitu, když se po jeho střele k odraženému puku nejrychleji propracoval Henrik Zetterberg. Kličkou pak dokázal oklamat obranu domácích a zavěsit.

Detroitu se pak výborně povedl vstup do druhé třetiny, hned v její první minutě se prosadil Franzén a v osmadvacáté minutě zvyšoval na 3:0 Stuart.

Anaheim sice poté zápas zdramatizoval, když v průběhu pěti minut snížil na rozdíl jediné branky díky zásahům Koiva a Selänneho, jenomže výhru pečetil při power play domácích střelou do prázdné brány znovu Stuart.

V posledních osmi zápasech tak Detroit zaznamenal už šesté vítězství. O vítězství jej včera nepřipravil ani výpadek elektrického proudu, kvůli kterému byl duel na téměř půl hodiny přerušen.

Statistka NHL:

Carolina - Toronto 3:2 (1:0, 1:0, 1:2)
Branky: 20. Harrison, 28. J. Jokinen, 54. Skinner - 45. a 60. Kessel. Střely na branku: 41:25. Diváci: 13.187.

Vancouver - Ottawa 2:1 v prodl. (0:0, 1:0, 0:1 - 1:0)
Branky: 23. H. Sedin, 63. Higgins - 44. Greening. Střely na branku: 27:29. Diváci: 18.890.

Anaheim - Detroit 2:4 (0:1, 2:2, 0:1)
Branky: 32. S. Koivu, 37. Selänne - 28. a 60. Stuart, 2. Zetterberg (Hudler), 21. Franzén. Střely na branku: 34:30. Diváci: 17.229.

Colorado - San Jose 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)
Branky: 8. Duchene - 13., 28. a 60. Marleau, 37. Pavelski. Střely na branku: 37:18. Diváci: 15.013.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít