NHL: Jágr dalším gólem dohnal Messiera, Židlický skóroval dvakrát

Čeští hokejisté Jaromír Jágr, Marek Židlický a Patrik Eliáš měli v sobotním utkání NHL výrazný podíl na výhře New Jersey ve Washingtonu 5:4 v prodloužení. Židlický, první hvězda zápasu, vstřelil dvě branky a Jágr zaznamenal tři kanadské body za gól a dvě přihrávky. Eliáš přispěl k výhře Devils dvěma asistencemi a stejnou bilanci si na druhé straně připsal Martin Erat.

Jaromír Jágr (vlevo) se spoluhráči z New Jersey Markem Židlickým a Daniusem Zubrusem | Zdroj: ČTK

Jedenačtyřicetiletý Jaromír Jágr zároveň 694. trefou v NHL vyrovnal v historické tabulce střelců sedmého Marka Messiera.

Nejlepším hráčem zápasu byl v sobotu vyhlášen i David Krejčí, který gólem a asistencí pomohl Bostonu k vítězství 4:1 nad Buffalem. Český útočník byl autorem vítězné branky, když v úvodu druhé třetiny za nerozhodného stavu zakončil přečíslení tři na dva střelou z mezikruží do horního růžku. Po jeho přihrávce přidal v závěrečné části třetí branku Milan Lucic.

7. Mark Messier (1979-04) 694

Brankami Jiřího Tlustého Carolina dvakrát vedla na ledě Tampy Bay, ale nakonec prohrála 2:3 v prodloužení. Utkání rozhodl v čase 62:16 český obránce Radko Gudas, jenž zavezl kotouč z obranného pásma do útočného a přečíslení tři na jednoho řešil přesnou střelou nad rameno Justina Peterse.

Jubilejní desátý gól Jiřího Hudlera v této sezoně NHL jen zmírnil porážku hokejistů Calgary na ledě Pittsburghu na konečných 3:4. Devětadvacetiletý útočník zaznamenal 31. kanadský bod a patří mu druhá pozice nejproduktivnějšího českého hráče v soutěži za Jágrem z New Jersey.

Pittsburgh vyhrál desátý domácí zápas po sobě a zvýšil náskok v čele Východní konference. Gólem a dvěma přihrávkami se na vítězství podílel Sidney Crosby, který si pojistil vedení v kanadském bodování NHL.

Podesáté v ročníku skóroval také Radim Vrbata z Phoenixu, v utkání v Ottawě mu na gól v přesilovce přihrál krajan Martin Hanzal. Zbylé tři branky hostů vstřelil Antoine Vermette a Coyotes zvítězili 4:3 v prodloužení. V ottawském týmu si bod za asistenci připsal Milan Michálek.

Výsledky NHL

Washington - New Jersey 4:5 v prodl. (0:1, 3:0, 1:3 - 0:1)
Branky: 31. Chimera (Erat), 35. Grabovskij, 40. Ward (Erat), 49. Ovečkin - 12. a 50. Židlický (na první Jágr), 46. Jágr (Eliáš), 52. Zubrus, 61. Greene (Jágr, Eliáš).
Los Angeles - Colorado 3:2 po sam. nájezdech (1:0, 1:1, 0:1 - 0:0)
Branky: 20. J. Carter, 26. Williams, rozhodující sam. nájezd Kopitar - 35. Johnson, 51. O'Reilly.
Boston - Buffalo 4:1 (1:1, 1:0, 2:0)
Branky: 10. a 60. Smith, 22. Krejčí, 46. Lucic (Krejčí) - 19. Girgensons.
Toronto - Detroit 4:5 po sam. nájezdech (1:3, 2:0, 1:1 - 0:0)
Branky: 8. Franson, 32. Phaneuf, 39. Lupul, 49. Clarkson - 9. Dacjuk, 14. Andersson, 19. Jurčo, 54. Tatar, rozhodující sam. nájezd Alfredsson.
Tampa Bay - Carolina 3:2 v prodl. (1:1, 0:1, 1:0 - 1:0)
Branky: 17. Hedman, 48. St. Louis, 63. Gudas - 5. a 31. Tlustý.
NY Islanders - Anaheim 3:5 (1:0, 2:1, 0:4)
Branky: 12. a 38. Vanek, 39. Nielsen - 36., 42. a 60. Getzlaf, 51. Perreault, 54. Palmieri.
Columbus - Philadelphia 6:3 (1:0, 1:2, 4:1)
Branky: 11. a 53. Johansen, 35. a 59. Umberger, 44. Savard, 46. Jenner - 38. a 59. Simmonds (na druhou Voráček), 38. Couturier.
Nashville - Montreal 3:4 v prodl. (0:3, 2:0, 1:0 - 0:1)
Branky: 32. Bourque, 39. Spaling, 54. Weber - 12. Subban, 14. Pacioretty, 15. Plekanec, 62. Desharnais. Brankář Marek Mazanec odchytal za Nashville necelých 15 minut, inkasoval tři branky z pěti střel a úspěšnost zásahů měl 40 procent.
Edmonton - St. Louis 0:6 (0:1, 0:1, 0:4)
Branky: 12., 42. a 48. Stewart, 26. Morrow, 43. Schwartz, 53. Berglund.
San Jose - Dallas 3:2 po sam. nájezdech (0:1, 1:1, 1:0 - 0:0)
Branky: 32. Demers, 45. Pavelski, rozhodující sam. nájezd J. Thornton - 5. Whitney, 25. Roussel.
Pittsburgh - Calgary 4:3 (2:0, 2:2, 0:1)
Branky: 11. Dupuis, 12. Zolnierczyk, 35. Crosby, 39. Neal - 27. Byron, 40. Cammalleri, 42. Hudler.
Ottawa - Phoenix 3:4 v prodl. (1:0, 2:2, 0:1 - 0:1)
Branky: 7. a 35. Methot (na druhou M. Michálek), 24. Smith - 26., 58. a 63. Vermette, 29. Vrbata (Hanzal).

Jiří Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít