NHL: Jágr rozhoduje zápasy i po čtyřicítce, Pavelec kryl 50 střel

Jedenácti zápasy pokračovala v noci hokejová NHL. Jejich osudy výrazně ovlivnili čeští hokejisté. Jaromír Jágr rozhodl o vítězství Philadelphie ve Winnipegu 5:4 v prodloužení. První hvězdou zápasu byl ale vyhlášen gólman poraženého týmu Ondřej Pavelec, který si připsal neuvěřitelných 50 úspěšných zákroků.

Jaromír Jágr (vlevo) slaví gól do sítě Winnipegu

Jaromír Jágr (vlevo) slaví gól do sítě Winnipegu | Zdroj: Reuters

Běžela poslední minuta prodloužení utkání Winnipegu s Philadelphií, Jágr forčekoval na útočné modré čáře. Vypíchl kotouč domácím obráncům pro Danny Briera. Ten ho zavezl k brance Winnipegu.

Mezitím Jaromír Jágr kroužil kolem branky Jets, až si mezi kruhy našel střeleckou pozici, kde ho našla Brierova přihrávka, český útočník střelou po zemi k levé tyči překonal Ondřeje Pavelce a ukončil zápas. Jaromír Jágr tak zaznamenal svou šestnáctou letošní trefu a ukázal, že góly umí dávat i po čtyřicítce.

První hvězdou byl ale vyhlášen brankář Winnipegu Ondřej Pavelec. Zdá se to trochu divné, když inkasoval pět gólů, ale stačí se podívat na statistiku střel.

00:00 / 00:00

O úterních zápasech NHL, v nichž byli hodně vidět čeští hokejisté, mluvil moderátor Jan Pokorný s redaktorem Petrem Kadeřábkem

Flyers totiž vypálili na Pavelce během zápasu 55 střel, z toho 50 jich český gólman pochytal. Včetně tří, které na něj vyslal obránce Pavel Kubina, který nastoupil poprvé po výměně v dresu Philadelphie.

Letošní střeleckou formu opět potvrdil Radim Vrbata, který pomohl dvěma góly a jednou asistencí k výhře Phoenixu nad Los Angeles 5:4 po samostatných nájezdech a byl vyhlášen první hvězdou zápasu.

Třetí hvězdou utkání byl vyhlášen jeho spoluhráč Martin Hanzal, který si v utkání připsal tři asistence.

Stejný počet nahrávek posbíral také Václav Prospal v dresu Columbusu. Jeho tým vyhrál nad San Jose 6:3. Přidám ještě dva české střelce. Petr Sýkora pomohl gólem k výhře New Jersey v Torontu 4:3 v prodloužení a Aleš Hemský Edmontonu v Calgary 6:1.

Statistika NHL:

Buffalo - NY Islanders 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
Branky: 2. Myers, 24. Vanek - 55. Nielsen. Střely na branku: 37:31. Diváci: 18.690.

Toronto - New Jersey 3:4 v prodl. (1:2, 1:1, 1:0 - 0:1)
Branky: 15. Connolly, 35. MacArthur, 60. Kessel - 10. Sýkora, 15. Clarkson (Eliáš, Sýkora), 39. Ponikarovskij, 62. Fayne. Střely na branku: 32:32. Diváci: 19.426.

Pittsburgh - New York Rangers 2:0 (0:0, 2:0, 0:0)
Branky: 22. Malkin, 32. Sullivan. Střely na branku: 31:27. Diváci: 18.580.

Columbus - San Jose 6:3 (4:0, 1:2, 1:1)
Branky: 7., 20. a 42. Carter (na všechny Prospal), 5. Umberger, 16. Nash, 31. Savard - 26. a 49. Couture, 26. J. Thornton. Střely na branku: 35:41. Diváci: 14.625.

Winnipeg - Philadelphia 4:5 v prodl. (1:1, 2:2, 1:1 - 0:1)
Branky: 28. a 29. Ladd, 13. Byfuglien, 45. E. Kane - 16. Giroux, 22. Hartnell, 32. Talbot, 60. Simmonds, 65. Jágr. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celý zápas, z 55 střel inkasoval 5 gólů a úspěšnost zásahů měl 90,9 procenta. Střely na branku: 26:55. Diváci: 15.004.

Phoenix - Los Angeles 5:4 po sam. nájezdech (0:3, 3:1, 1:0 - 0:0)
Branky: 21. a 58. Vrbata (na první Hanzal), 26. a 38. Doan (na obě Hanzal, na první Vrbata), rozh. nájezd Boedker - 7. Doughty, 13. Loktijonov, 15. Brown, 32. Justin Williams. Střely na branku: 29:29. Diváci: 10.842.

Tampa Bay - Anaheim 3:2 (2:0, 1:2, 0:0)
Branky: 1. a 18. Stamkos, 23. Purcell - 21. S. Koivu, 39. Ryan. Střely na branku: 16:30. Diváci: 18.309.

Nashville - Vancouver 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)
Branky: 26. Fisher (Erat), 34. S. Kosticyn, 58. Legwand (Erat) - 37. Weise. Střely na branku: 28:33. Diváci: 16.769.

Chicago - Detroit 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)
Branky: 28. Hayes, 42. Krüger - 3. Filppula (Kindl, Hudler). Střely na branku: 29:32. Diváci: 22.027.

Calgary - Edmonton 1:6 (1:1, 0:4, 0:1)
Branky: 10. Hannan - 19. Eberle, 29. Hemský, 33.Belanger, 33. Gagner, 39. Smyth, 58. Hall. Střely na branku: 22:42. Diváci: 19.289.

Montreal - Dallas 0:3 (0:1, 0:0, 0:2)
Branky: 15. Garbutt, 45. Ribeiro, 46. Wandell (Vincour). Střely na branku: 31:36. Diváci: 21.273.

Jan Pokorný, Petr Kadeřábek, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít