NHL: Jágr se vyhoupl do čela produktivity českých hráčů

Český hokejový útočník Jaromír Jágr zaznamenal v pondělním zápase Philadelphie na ledě Caroliny dvě asistence, přispěl tak k výhře Flyers a znovu se vyhoupl do čela produktivity českých hráčů v NHL. Dvě přihrávky si v utkání připsal i Jágrův spoluhráč Jakub Voráček.

Jaromír Jágr po návratu do NHL září

Jaromír Jágr po návratu do NHL září | Zdroj: ČTK

Philadelphia šla do vedení už ve druhé minutě utkání, když z Jágrovy přihrávky skóroval Giroux. Do vedení 2:0 šli Flyers v minutě deváté, za Voráčkovy asistence skóroval Talbot. Carolina ještě do konce první třetiny snížila, ale na začátku druhého dějství udeřil znovu Giroux – a znovu těžil z přihrávky Jágra.

V sedmadvacáté minutě odskočila Philadelphia už na rozdíl čtyř branek díky trefě Simmondse a o osudu utkání bylo zdánlivě rozhodnuto. Domácí ale nakonec udělali ze zápasu ještě drama, když dokázali snížit na rozdíl jediné branky.

Flyers ale definitivně uklidnil tři minuty před koncem Read, jenž dal výsledku konečnou podobu.

V dresu Montrealu nedohrál utkání proti Buffalu obránce Jaroslav Špaček, odstoupil z něj ve druhé třetině kvůli blíže nespecifikovanému utkání v horní části těla. Montreal nakonec prohráli 2:3 po samostatných nájezdech.

Z výhry se naopak radoval český gólman Ondřej Pavelec, který třiceti úspěšnými zásahy přispěl k výhře Winnipegu 5:2 nad Tampou Bys.

NHL:

Carolina - Philadelphia 3:5 (1:2, 1:2, 1:1)
Branky: 20. a 45. z trestného střílení Dwyer, 33. T. Ruutu - 2. a 23. C. Giroux (na obě Jágr), 9. Talbot (Voráček), 27. Simmonds, 57. Read (Voráček). Střely na branku: 20:28. Diváci: 14.491.

Montreal - Buffalo 2:3 po sam. nájezdech (0:0, 2:0. 0:2 - 0:0)
Branky: 24. Cole, 35. Pacioretty - 41. Pominville, 53. D. Roy, rozhodující sam. nájezd Boyes. Střely na branku: 27:32. Diváci: 21.273.

Winnipeg - Tampa Bay 5:2 (2:0, 2:1, 1:1)
Branky: 5. E. Kane, 14. Byfuglien, 28. Flood, 33. Ladd, 51. Stapleton - 31. St. Louis, 51. Stamkos. Brankář Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celé utkání, inkasoval dvě branky z 32 střel a úspěšnost zásahů měl 93,75 procenta. Střely na branku: 39:32. Diváci: 15.004.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít