NHL končí pro Faksu s Hemským. Dallas prohrál sedmý zápase se St. Louis

Prvními finalisty Západní konference NHL se stali hokejisté St. Louis Blues. V rozhodujícím sedmém zápase deklasovali Dallas na jeho vlastním ledě 6:1 a sérii vyhráli 4:3 na zápasy. O jejich soupeřích se rozhodne mezi San Jose a Nashvillem.

Hokejisté St. Louis Blues. U tohoto týmu působil Vladimír Havlůj osm let

Hokejisté St. Louis Blues. U tohoto týmu působil Vladimír Havlůj osm let | Zdroj: Reuters

Blues postoupili do konferenčního finále NHL po patnácti letech. Rozhodující zápas sledoval pouze z tribuny Dmitrij Jaškin, kterého trenéři po dvou odehraných zápasech posadili pouze mezi náhradníky.

Naopak přímo na ledě se debaklu 1:6 marně snažili zabránit Aleš Hemský a Radek Faksa, pro které tak zámořská sezona skončila.

Hosté rozhodli sedmý duel série už v první třetině. Za nejistého brankáře Kariho Lehtonena propadly tři z osmi jejich střeleckých pokusů. Skóre otevřel Fabbri dorážkou v přesilovce, následovala střela z úhlu od Paula Stastnyho a 3 sekundy před koncem přidal třetí gól od modré čáry Patrik Berglund.

Do druhé části už Lehtera nenastoupil a Stars v ní přestříleli soupeře 18:9, prosazovali se ale opět pouze modří. Náhradního brankáře Niemiho pokořili Backes a Brouwer, naopak Elliot v druhé kleci odolal všem závarům.

Překonal ho až Patrick Eaves, který ve 46. minutě snížil na 1:5. Snahu o zázrak ale do prázdné branky ukončil Vladimir Tarasenko.

Na svého soupeře si Blues musí den počkat. I sérii mezi San Jose Sharks a Nashvillem Predators rozhodne sedmý duel, který je na programu dnes v noci českého času v San Jose.

Statistika - 2. kolo play off NHL:
Západní konference - 7. zápas:
Dallas - St. Louis 1:6 (0:3, 0:2, 1:1)
Branky: 46. Eaves - 6. Fabbri, 19. Stastny, 20. Berglund, 24. Backes, 36. Brouwer, 56. Tarasenko. Střely na branku: 32:19. Diváci: 18.754. Hvězdy zápasu: 1. Elliott, 2. Fabbri, 3. Stastny (všichni St. Louis). Konečný stav série: 3:4.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít