NHL: Los Angeles vede v sérii s St. Louis 2:0, Washington hraje s NY Rangers 1:1

Hokejisté Los Angeles míří za postupem do další fáze play-off NHL. Ve druhém kole porazili i podruhé St. Louis, tentokrát nad Blues zvítězili 5:2 a v sérii vedou už 2:0, stejně jako Phoenix nad Nashvillem. Washington naopak vyrovnal stav série s New Yorkem Rangers na 1:1.

Washington Capitals' Alex Ovechkin  (8) celebrates with teammates Nicklas Backstrom (19) Dennis Wideman (6), Troy Brouwer (20) and Marcus Johansson (L) after scoring on the New York Rangers during the third period in Game 2 of their NHL

Washington Capitals' Alex Ovechkin (8) celebrates with teammates Nicklas Backstrom (19) Dennis Wideman (6), Troy Brouwer (20) and Marcus Johansson (L) after scoring on the New York Rangers during the third period in Game 2 of their NHL | Zdroj: Reuters

O svém vítězství rozhodli hráči Los Angeles už v první třetině, v níž vstřelili čtyři branky a soupeři nedovolili skórovat ani jednou. Jako první se do střelecké listiny zapsal už po půl minutě hry Mike Richards. Dvakrát se v průběhu úvodní třetiny prosadil Anže Kopitar, jednu branku přidal Jeff Carter.

St. Louis snížilo v úvodu druhé třetiny díky Andymu McDonaldovi, jenomže Kings přispěchali s bleskovou odpovědí, čtyřgólový náskok jim vrátil Justin Williams. Konečnou podobu dal skóre v posledním dějství Matt D´Agostini.

Washington vsadil znovu na gólmana Bradena Holtbyho, který se v utkání blýskl 26 úspěšnými zákroky a přispěl k výhře Capitals 3:2. Rozhodující branku zaznamenal v 53. minutě zápasu Alexandr Ovečkin.

2. kolo play off NHL:

Východní konference - 2. zápas:

NY Rangers - Washington 2:3 (1:2, 0:0, 1:1)
Branky: 20. B. Richards, 47. Callahan - 13. Knuble, 18. Chimera, 53. Ovečkin. Střely na branku: 28:25. Diváci: 18 200. Stav série: 1:1.

Západní konference - 2. zápas:

St. Louis - Los Angeles 2:5 (0:4, 1:1, 1:0)
Branky: 21. McDonald, 46. D´Agostini -15. a 20. Kopitar,1. M. Richards, 19. J. Carter, 22. Justin Williams. Střely na branku: 29:21. Diváci: 19 366. Stav série: 0:2.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít