NHL: Tomáš Plekanec vstřelil dva góly, David Krejčí si připsal dva body

Hodně vidět byli čeští olympionici v nočních zápasech kanadsko-americké NHL. Kapitán českého týmu pro OH v Soči Tomáš Plekanec vstřelil v dresu Montrealu dva góly, David Krejčí přispěl k vítězství Bostonu brankou a asistencí.

Tomáš Plekanec se v dresu Montrealu raduje z gólu.

Tomáš Plekanec se v dresu Montrealu raduje z gólu. | Zdroj: ČTK

Tomáš Plekanec hned ve třetí minutě zápasu Canadiens v Ottawě otevřel skóre utkání. Na konci druhé třetiny se dvěma slepenými góly dostali do vedení domácí, ale Plekanec sedm minut před závěrečnou sirénou vyrovnal a poslal zápas do prodloužení. V něm se pak jeho Montreal radoval ze zisku druhého bodu.

V zápase Dallasu s Bostonem se dlouho čekalo na první branku. Tu nakonec vstřelil v poslední minutě druhé třetiny David Krejčí. Ve třetí části se střelci probudili a Bruins nakonec vyhráli 4:2, když český útočník ještě asistoval u vítězné trefy Lucice.

K výhře Winnipegu na ledě Calgary přispěl jednou asistencí Michael Frolík. Za hostující tým odchytal celé utkání reprezentační brankář Ondřej Pavelec, který pochytal dvacet střel a inkasoval pouhé dva góly.

Výsledky NHL:

NY Rangers - Detroit 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
Branka: 55. Zuccarello. Střely na branku: 48:38. Diváci: 18.006.
Philadelphia - Nashville 3:4 po sam. nájezdech (1:2, 1:0, 1:1 - 0:0)
Branky: 2. Schenn, 40. Meszároš, 59. Simmonds - 11. Nystrom, 17. Legwand, 46. Weber, rozh. nájezd Josi. Střely na branku: 30:37. Diváci: 19.917.
Ottawa - Montreal 4:5 v prodl. (2:3, 2:0, 0:1 - 0:1)
Branky: 18. MacArthur, 19. Karlsson, 38. Ryan, 39. Turris - 3. a 52. Plekanec, 15. Pacioretty, 16. Desharnais, 61. Subban. Střely na branku: 44:23. Diváci: 19.217.
Tampa Bay - NY Islanders 1:2 po sam. nájezdech (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 6. St. Louis - 39. Vanek, rozh. nájezd Nielsen. Střely na branku: 30:30. Diváci: 18.333.
Florida - San Jose 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)
Branky: 40. J. Thornton, 45. Nieto, 52. Pavelski. Střely na branku: 24:39. Diváci: 13.149.
Phoenix - Vancouver 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Branka: 13. Vermette. Střely na branku: 23:29. Diváci: 12.307.
Minnesota - Edmonton 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)
Branky: 11. Pominville, 37. Prosser, 39. Fontaine, 41. Zucker - 23. Eberle. Střely na branku: 33:21. Diváci: 18.037.
Dallas - Boston 2:4 (0:0, 0:1, 2:3)
Branky: 42. E. Cole, 59. Jamie Benn - 40. Krejčí, 44. Marchand, 56. Lucic (Krejčí), 60. Bergeron. Střely na branku: 34:41. Diváci: 16.890.
Colorado - New Jersey 2:1 po sam. nájezdech (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0)
Branky: 9. O'Reilly, rozh. nájezd Duchene - 49. Boucher. Střely na branku: 38:34. Diváci: 14.090.
Calgary - Winnipeg 2:5 (0:2, 0:2, 2:1)
Branky: 41. Giordano, 52. Bouma - 6. Little (Frolík), 9. Byfuglien, 30. Scheifele, 38. O. Jokinen, 43. Trouba. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celý zápas, z 22 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 90,9 procenta. Střely na branku: 22:23. Diváci: 19.289.
St. Louis - Los Angeles 1:4 (0:1, 1:0, 0:3)
Branky: 26. Oshie z trest. střílení - 43. a 45. Lewis, 3. Muzzin, 60. Carter. Střely na branku: 29:31. Diváci: 19.374.

Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít