NHL: Tomáš Vokoun vychytal druhou nulu v sezoně

Český gólman Tomáš Vokoun vychytal v letošním ročníku NHL druhou nulu, když třiceti úspěšnými zákroky přispěl k výhře Washingtonu nad Pittsburghem 1:0. Třináctizápasový gólový půst ukončil Aleš Hemský, který v utkání Edmontonu s New Jersey zaznamenal jednu branku.

Gólman Washingtonu Tomáš Vokoun v utkání proti Detroitu

Gólman Washingtonu Tomáš Vokoun v utkání proti Detroitu | Zdroj: ČTK

Tomáš Vokoun se do brány Washingtonu postavil trochu překvapivě, předchozí dva zápasy se mu totiž vůbec nepovedly, inkasoval v nich celkem osm gólů.

Přesto dostal v bráně Capitals přednost před svým krajanem Michalem Neuvirthem – a důvěru trenéra tentokrát nezklamal, byl dokonce vyhlášen první hvězdou zápasu. Ten přitom divácky příliš atraktivní nebyl, jediná branka padla už v úvodní třetině, když se v 16. minutě prosadil Jason Chimera.

Třináct utkání trval gólový půst útočníka Edmontonu Aleše Hemského. Včera jej český hokejista ukončil, když ve 49. minutě utkání Oilers s New Jersey vyrovnal na 1:1 a poslal zápas do prodloužení.

Z vítězství se ale nakonec radovali hostující Devils, na vítěznou branku Zacha Parise přitom přihrával český útočník Patrik Eliáš.

NHL:

Washington - Pittsburgh 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Branka: 16. Chimera. Brankář Tomáš Vokoun odchytal za Washington celé utkání a ze třiceti střel neinkasoval. Střely na branku: 21:30. Diváci: 18.506.

Edmonton - New Jersey 1:2 v prodl. (0:0, 0:1, 1:0 - 0:1)
Branky: 49. Hemský - 29. Kovalčuk, 62. Parise (Eliáš). Střely na branku: 23:25. Diváci: 16.839.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít