NHL zažila nejdivočejší přestřelku za posledních 15 let

Sedmnáct gólů viděli diváci v nočním utkání zámořské NHL mezi Philadelphií a Winnipegem. Jets porazili Letce na jejich ledě 9:8. U první branky domácích asistoval Jaromír Jágr. V dresu hostů odchytal 51 minut Ondřej Pavelec a inkasoval ze 43 střel 7 gólů. Vítěznou branku si připsal Tomáš Plekanec, který pomohl k výhře Montrealu v Bostonu 2:1.

Jaromír Jágr po návratu do NHL září

Jaromír Jágr po návratu do NHL září | Zdroj: ČTK

Flayers se po čtyřech minutách ujali vedení gólem Hartnela, na který mu přihrál Jaromír Jágr. Pak si ale na dlouhé minuty vzali střelecké slovo hosté a za dalších dvacet minut vedl Winnipeg 5:1 a 6:2.

Následně si vybral slabší chvilku gólman hostů Ondřej Pavelec, inkasoval pět branek v řadě a ve čtvrté minutě třetí třetiny vedla Philadelphie 7:6. Gólová přestřelka, kterou NHL nezažila 15 let ale pokračovala.

Poslední slovo měl 64 vteřin před koncem hostující Ladd. Zajímavý je také pohled do statistik. Zatímco Letci potřebovali na osm branek 48 střel, pak Jets si na devět gólů vystačili pouze s pětadvaceti pokusy.

Duel mezi Bostonem a Montrealem sice nebyl tak bohatý na góly, Canadians zvítězili 2:1, ale útočník Tomáš Plekanec si ho bude asi dlouho pamatovat.

Běžela patnáctá minuta utkání a kladenský odchovanec se sklonil v obraném pásmu k buly. Tu sice nad Bergeronem vyhrál, ale puk z jeho hole směřoval na branku Montrealu a nepozorný gólman Carey Price jej pustil za svá záda. Plekanec ale nemusel truchlit.

V padesáté první minutě, už za vyrovnaného stavu totiž využil Giontovu přihrávku, dal rozhodující branku utkání a stal se první hvězdou zápasu.

Petr Kadeřábek, Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít