Norové porazili Švýcarsko a ohrozili tak český postup. Finové zdolali Slovensko

Norští hokejisté v Německu dál sní svůj sen o čtvrtfinále mistrovství světa. Dosud neporažené Švýcarsko zdolali díky výbornému vstupu do utkání 3:2 a Čechům tak ještě více zkomplikovali plány. Ve druhém odpoledním zápase si Finsko poradilo se Slovenskem 5:2. Slováci se tak svou šanci poperou v úterý v přímém souboji s Německem.

Norové se radují ze třetí branky ve švýcarské síti

Norové se radují ze třetí branky ve švýcarské síti | Zdroj: ČTK

Norsko - Švýcarsko 3:2 (3:1, 0:0, 0:1)

Norové na šampionátu připravili další překvapení, když jako první dokázali porazit Švýcarsko. V tabulce skupiny F mají 6 bodů a Čechům tak zase nepříjemně promluvili do postupových plánů. Tým kouče Vladimíra Růžičky teď potřebuje ze zápasů proti Lotyšsku a Kanadě získat alespoň 4 body.

Norové měli výborný vstup do utkání, po sedmi minutách už vedli 2:0. Vzápětí sice dotlačil puk do branky Švýcar Monnet, jenže norský střelec Zuccarello Aasen dal svému týmu opět dvoubrankové vedení. Švýcaři před koncem zápasu ještě snížili, vyrovnat už ale nedokázali.

Branky a nahrávky: 4. Bastiansen (M. Olimb, L. E. Spets), 7. L. E. Spets (Bastiansen, M. Olimb), 19. Zuccarello Aasen (Tollefsen, Fredriksen) - 8. Monnet (Brünner, Ambühl), 58. Vauclair (Seger). Rozhodčí: Konc (SR), Olenin - Gorděnko (oba Rus.), Kowert (Něm.). Vyloučení: 2:2. Bez využití. Diváci: 1896.

Osmifinálová skupina E (Kolín nad Rýnem):

Finsko - Slovensko 5:2 (0:0, 3:0, 2:2)

Slovensko před zápasem posílil kanonýr Šatan a hned v sedmé minutě poslal do samostatného nájezdu Macha. Ten ale proti Rinnemu neuspěl, stejně jako vzápětí Bartovič. Finové o svém vítězství rozhodli během čtyř minut v polovině zápasu, kdy se postupně trefili Kontiola, Nummelin a Jokinen. Ve třetí části dokázali Slováci vstřelit dvě branky, Finové si ale udržovali náskok a vítězství pak potvrdili do prázdné branky pátým gólem.

Seveřané si díky výhře zajistili postup do čtvrtfinále, Slováci naopak o svou šanci budou v úterý bojovat v přímém souboji s domácím Německem.

Branky a nahrávky: 30. Kontiola (Jaakola, Kapanen), 31. Nummelin (Hahl), 34. Jokinen (Nummelin, Puistola), 57. Jokinen (Nummelin, Miettinen), 59. Aaltonen (Niskala, Rinne) - 42. Tatar (Starosta), 59. Mihálik (Starosta, Bartovič). Rozhodčí: Minář (ČR), Savage (Kan.) - Kaspar (Rak.), Wehrli (Švýc.). Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. Diváci: 3474.

Martin Hlucháň Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít