Nováček hokejové KHL Lev Praha vstoupil do soutěže vítězně proti Rize

Vítěznou premiéru v Kontinentální hokejové lize prožili hokejisté celku Lev Praha. V holešovické Tipsport Aréně otočili zápas s lotyšským Dinamem Riga a díky gólům Bartečka a Surového vyhráli 2:1.

Petr Vrána (vpravo) bojuje o puk s Rekisem z Dinama Riga

Petr Vrána (vpravo) bojuje o puk s Rekisem z Dinama Riga | Zdroj: ČTK

Do zápasu vstoupili lépe hosté. V šesté minutě zastavil nedovoleně obránce Němec Džerzinše a rozhodčí odpískal trestné střílení. Lotyšovi se ale zakončení nepovedlo a brankář domácích Pöpperle si udržel čisté konto.

Necelé tři minuty před koncem první třetiny se už ale hosté radovali. Po střele Indrašise se z dorážky prosadil Karsums a Riga vedla 1:0. Deset sekund před odchodem do šaten mohli ještě domácí vyrovnat, ale kapitán Novotný trefil střelou po ledě pouze tyč.

Ve druhé třetině dokázali domácí vyrovnat. Klepiš nahodil puk od mantinelu směrem k lotyšské brance a vyražený puk uklidil za záda gólmana Jučerse Slovák Bartečko. Lev Praha se dostal v závěrečné třetině v 51. minutě do vedení 2:1, když se trefil další slovenský hokejista Surový. Stav zápasu už se nezměnil a Lev Praha tak vyhrál 2:1.

Kontinentální hokejová liga:
Lev Praha - Dinamo Riga 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 37. Bartečko (Klepiš), 51. Surový (Němec) - 17. Karsums (Indrašis)
Rozhodčí: Bulanov, Gofman - Sivov, Šeljanin
Vyloučení: 3:4, bez využití
Diváci: 6358
Lev Praha: Pöpperle - Němec, Mojžíš, Hunkes, Picard, Oystrick, Sersen - Klepiš, Vrána, Bartečko - Christensen, Novotný, Hossa - Řepík, Szczechura, Surový - Sekáč, Karamnov, T. Rachůnek. Trenéři: Josef Jandač, Jiří Kalous a Vitalij Karamnov.
Dinamo Riga: Jučers - K. Redlihs, Galvinš, J. Redlihs, Carle, Sotnieks, Rekis - Indrašis, Johnson, Karsums - Giroux, Schremp, Niživijs - Meija, Džerins, Bukarts - Skvorcovs, Bičevskis, Biezais

Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít