Nováček Murray kryl 47 střel Washingtonu, Pittsburgh vede v sérii 2:1

Hokejisté Pittsburghu se po třech zápasech ujali vedení v semifinálové sérii Východní konference NHL nad Washingtonem. K výhře 3:2 ve třetím zápase jim pomohly dva góly během jediné minuty a také 47 zákroků zaskakujícího brankáře Matta Murrayho.

Na Matta Murrayho jednou vyzrál Alex Ovečkin, Washingtonu to ale nestačilo

Na Matta Murrayho jednou vyzrál Alex Ovečkin, Washingtonu to ale nestačilo | Zdroj: Reuters

K vedení v semifinálové sérii nakročili „Tučňáci“ na přelomu sedmé a osmé minuty první třetiny. Přesně 60 sekund po přesné teči Švéda Hornqvista zakončil dorážkou ze vzduchu rychlý protiútok Němec Tom Kuhnhackl a domácí Pittsburgh vedl 2:0.

Do tříbrankového náskoku pustila černožluté domácí chyba při rozehrávce. Nick Bonino po ní sice objel brankáře Holtbyho, ale nemohl zakončovat. Bekhendem tak pouze posunul puk do brankoviště, odkud ho uklidil do sítě Carl Hagelin.

Po 40 minutách tak sice Capitals přestříleli Penguins 28:14, jenže prohrávali 0:3. Největší zásluhu na tom měl 21letý gólman Matt Murray.

V posledních dvaceti minutách čelil mladý náhradník za uzdravující se jedničku Fleuryho dokonce 21 střelám. Sice ho překonali Ovečkin a Justin Williams, vedení 3:2 ale nováček v brance udržel a se 47 zákroky byl po zásluze vyhlášen první hvězdou zápasu.

Dnes v noci play off NHL pokračuje třemi zbývajícími zápasy konferenčních semifinále. Ve Východní konferenci se utkají Islanders s Tampou za stavu 1:1. Stejný stav platí na východě mezi St. Louis a Dallasem. Jen San Jose vede nad Nashvillem 2:0.

Statistika - 2. kolo play off NHL:
Východní konference - 3. zápas:
Pittsburgh - Washington 3:2 (2:0, 1:0, 0:2)
Branky: 7. Hörnqvist, 8. Kühnhackl, 36. Hagelin - 49. Ovečkin, 60. Justin Williams. Střely na branku: 23:49. Diváci: 18.601. Hvězdy zápasu: 1. Murray, 2. Hagelin (oba Pittsburgh), 3. Ovečkin (Washington). Stav série: 2:1.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít