Novým trenérem hokejistů Mladé Boleslavi je Patrik Augusta

Funkci hlavního trenéra bude u hokejistů Mladé Boleslavi plnit Patrik Augusta, který tak nahradí Františka Výborného. Jako asistenty byli zvoleni Viktor Ujčík a Boris Žabka. O novém složení informoval klub na svém webu.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hokejisté Mladé Boleslavi

Hokejisté Mladé Boleslavi | Foto: BK Mladá Boleslav

František Výborný skončil u týmu v roli hlavního kouče v polovině března po vyřazení v předkole play-off s Chomutovem 2:3 na zápasy. Od té doby se spekulovalo o tom, kdo jej ve funkci nahradí.

Výborný působil na střídačce Mladé Boleslavi pět sezon. Bruslaře ale úplně neopouští. V klubu bude pracovat jako sportovní konzultant. V pozici sportovního manažera středočeského klubu nebude pokračovat jeho syn David, jehož post nahradil Luděk Bukač mladší.

„Je tady spousta výborných kluků, se kterými se znám a máme podobnou vizi. Doufám, že klub někam posuneme. Přicházím po Frantovi Výborném, kterého znám od malička díky Dukle Jihlava. Je to jeden z nejlepších trenérů v současné době a pro mě je obrovská čest, že můžu jít po něm,“ uvedl pro klubový web Patrik Augusta.

Syn bývalého reprezentačního kouče Josefa Augusty má zkušenost s nejlepší hokejovou ligou světa. V roce 1992 byl draftován týmem NHL Toronto Maple Leafs. Zkušenosti sbíral dále také v AHL a IHL. Po ukončení kariéry v roce 2006 pracoval jako skaut pro Phoenix Coyotes. V Dukle Jihlava působil na pozici sportovního manažera, asistenta a trenéra mládeže. V roli hlavního kouče je Augusta vůbec poprvé.

„Hlavní trenér má vždycky většinu věcí na svých ramenou a bude jenom na mně, jak se s tím popasuju. Ale dala se tu dohromady dobrá parta lidí. Mám kolem sebe kluky, které znám, a se kterými mám stejné názory na věc. To všechno mi hodně pomůže. Taky jsou mi sympatické a blízké cíle samotného klubu, který je dle mého názoru v super kondici," uvedl.

„Beru to jako další krok a velkou výzvu. Strašně moc se do Boleslavi těším a udělám všechno pro to, aby to byl pro obě strany další krok kupředu,“ dodal.

Viktor Ujčík ukončil aktivní kariéru hráče v roce 2014. Působil v Jihlavě, Slavii, Třinci, Spartě, ve finském Kärpät Oulu. Po návratu odehrál šest sezon ve Vítkovicích. A svou kariéru zakončil symbolicky v Jihlavě, kde začínal.

Bývalý slovenský obránce působil v Mladé Boleslavi na pozici asistenta od prosince 2016 po boku Františka Výborného.

Nikola Šrámková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme