O vítězství Floridy v NHL rozhodl český útočník Olesz

Rostislav Olesz rozhodl v prodloužení o vítězství Floridy na ledě New Jersey Devils, když v prodloužení zužitkoval přihrávku krajana Radka Dvořáka. Asistencí se podílel na výhře Pittsburghu obránce Zděnek Michálek a stejným způsobem se podepsal pod vítězství Columbusu Jan Hejda.

NHL

NHL | Foto: Jan Rosenauer

V brance Floridy nechyběl Tomáš Vokoun. Na vítězství svého týmu se podílel osmadvaceti úspěšnými zákroky. Rostislav Olesz, který ve druhé minutě prodloužení svým pátým gólem v sezoně ukončil utkání, byl vyhlášený nejlepším hráčem zápasu. Naopak se po sedmi zápasech bodově neprosadil Patrik Eliáš v dresu New Jersey.

Výrazně se na ledě Tampy Bay prosadila dvojice útočníků Washingtonu Ovečkin – Bäckström. Oba si připsali čtyři kanadské body. Ruský útočník jeden gól vstřelil a na tři přihrál, Bäckström dva góly dal a u dvou asistoval.

Po jedné asistenci si připsali i dva čeští obránci. Oba přispěli k vítězství svých týmů. Zdeněk Michálek přihrál na druhý gól Pittsburghu v zápase s Buffalem a Jan Hejda asistoval u poslední branky Columbusu na ledě Detroitu, kde hosté překvapivě zvítězili 3:0.

Výsledky NHL:

New Jersey - Florida 3:4 v prodl. (2:2, 1:0, 0:1 - 0:1)
Branky: 9. Zajac, 12. Arnott, 27. Fayne - 7. Higgins, 13. Wideman (Frolík), 53. Santorelli, 62. Olesz (Dvořák). Střely na branku: 31:29. Brankář Tomáš Vokoun odchytal za Floridu celé utkání, inkasoval tři góly ze 31 střel a úspěšnost zásahů měl 90,32 procenta. Diváci: 31:29.
Pittsburgh - Buffalo 3:2 (0:2, 3:0, 0:0)
Branky: 24. Jeffrey, 27. Kennedy (Z. Michálek), 28. Cooke - 1. Gaustad, 8. Grier. Střely na branku: 39:29. Diváci: 18.315.
Detroit - Columbus 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Branky: 13. Vermette, 34. Boll, 59. Murray (Hejda). Střely na branku: 34:24. Diváci: 20.066.
Tampa Bay - Washington 2:5 (1:1, 1:2, 0:2)
Branky: 4. Purcell, 40. B. Clark - 10. a 53. Bäckström, 27. Laich, 29. Ovečkin, 60. Chimera. Střely na branku: 25:36. Diváci: 20.216.
St. Louis - Edmonton 5:3 (2:1, 2:2, 1:0)
Branky: 9. Oshie, 13. Pietrangelo, 33. D'Agostini, 34. Boyes, 46. Winchester - 12. Gagner (Šmíd), 35. Hall, 39. Peckham. Střely na branku: 26:32. Diváci: 19.150.
Vancouver - Chicago 4:3 (1:0, 1:2, 2:1)
Branky: 19. Ehrhoff, 39. Samuelsson, 51. H. Sedin, 56. D. Sedin - 26. Toews, 30. Boynton, 48. Bolland. Střely na branku: 32:45. Diváci: 18.860.

Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít