O výhře nad Budějovicemi rozhodl Liberec v úvodní třetině

Hokejisté Liberce porazili v dohrávce 8. kola Tipsport extraligy České Budějovice 4:2. V tabulce se tak dostali na průběžné třetí místo, hosté jsou devátí. Jihočeši navíc prohráli už třetí utkání za sebou.

Tomáš Vošvrda - Bílí tygři Liberec

Tomáš Vošvrda - Bílí tygři Liberec | Zdroj: ČTK

Bílí Tygři Liberec - HC Mountfield České Budějovice 4:2 (3:0, 0:1, 1:1)

Tygři se opět přesvědčili, jak je důležité mít v sestavě Petra Nedvěda. Liberecký kapitán totiž obstaral úvodní dvě trefy domácích – první ze sóla, druhou po teči Holubovy střely. Už na 3:0 potom zvýšil v závěru první části ve vlastním oslabení Klimenta.

Hosté se probudili z ospalého výkonu v polovině zápasu, kdy také oni hráli pouze ve čtyřech, Kašpařík ale přesto dokázal snížit. V 52. minutě navíc budějovický Šimánek snižoval už na rozdíl jediné branky. Pojistku libereckého vítězství tak dal až v 57. minutě Vak, který potrestal chybnou rozehrávku Jihočechů.

Branky a nahrávky: 6. P. Nedvěd (Kudrna, Bartovič), 11. P. Nedvěd (Holub, Bartovič), 17. Klimenta (Bartovič), 57. Vak - 30. Kašpařík, 52. Šimánek (Kašpařík, Ptáček). Rozhodčí: Souček, Turčan - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. V oslabení: 1:1. Diváci: 3539.

Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít