Obhájce Stanley Cupu je ze hry venku, Boston vypadl s Washingtonem

Oba finalisté loňského Stanley Cupu vypadli letos už v prvním kole. Po Vancouveru potkal stejný osud také hokejisty Bostonu, kteří obhajovali celkový triumf. Po loňském kolapsu Chicaga je to podruhé v řadě, co úřadující šampion neprošel ani do druhého kola. Nad síly Bruins byl Washington, který v rozhodujícím sedmém duelu vyhrál v Bostonu 2:1 v prodloužení.

Byli jste lepší, mohl říct bostonský kapitán Zdeno Chára Alexandru Ovečkinovi z Washingtonu | Zdroj: Reuters

Capitals poslal do vedení v 12. minutě šikovnou tečí Carlsonovy střely Matt Hendricks a domácí poté dlouho hledali odpověď. Kapitán a zároveň kanonýr hostů Alexandr Ovečkin je naopak mohl ještě více rozesmutnit, ale jeho sólo skončilo na betonech gólmana Tima Thomase.

Vyrovnání přišlo až v 35. minutě po obrovském závaru před brankou Washingtonu. Po ranách obránců Ference a Boychuka se dostal k dorážce Tyler Seguin, který se za pukem vrhl odvážnou rybičkou, a uchoval tak svému celku naději.

Rozhodnout ještě v základní hrací době mohl opět Ovečkin, proti kterému stála několik minut před koncem při přesilové hře poloprázdná branka, jenže kotouč se odrazil od obětavého obránce Seidenberga. A podobná situace byla k vidění i na druhé straně, a to už v prodloužení. V tomto případě se neprosadil domácí Bergeron.

Rozřešení tak nabídla třetí minuta prodloužení, ve které jeli dva washingtonští útočníci proti jedinému zadákovi Bostonu. Do druhého kola posunula tým z hlavního města Wardova dorážka Knubleovy střely.

Celá série byla velmi vyrovnaná, o čemž svědčí, že všech sedm zápasů skončilo jednobrankovým rozdílem. To se stalo poprvé v historii NHL.

Z úvodního kola Stanley Cupu zbývají už jen dvě nerozhodnuté série, které dospěly do sedmého utkání: Florida - New Jersey a Rangers - Ottawa.

Boston - Washington 1:2 v prodl. (0:1, 1:0, 0:0 - 0:1)
Branky: 35. Seguin - 12. Hendricks, 63. J. Ward. Střely na branku: 32:27. Diváci: 17 565. Konečný stav série: 3:4.

Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít