Obhájce Stanley Cupu Los Angeles slaví první výhru v nové sezoně

Po dvou porážkách si první vítězství v nové sezoně NHL připsal obhájce Stanley Cupu z Los Angeles. Hokejisté Kings v nedělním utkání porazili na svém ledě Winnipeg 4:1. Na první body dosáhlo také Toronto, když v newyorské Madison Square Garden porazilo domácí Rangers 6:3.

Hokejisté Los Angeles (v černém) vybojovali první body v utkání s Winnipegem

Hokejisté Los Angeles (v černém) vybojovali první body v utkání s Winnipegem | Zdroj: Reuters

Po třetím gólu Los Angeles se do branky Winnipegu dostal ve 22. minutě český gólman Ondřej Pavelec. Čisté konto udržel jen do 37. minuty, kdy ho překonal Jeff Carter. Zbylých sedmnáct střel ale domácím kryl.

Winnipeg se dočkal aspoň čestného gólu dvě minuty před koncem druhé třetiny, Bryanovi Littlemu gól připravil Michael Frolík.

O výhře Toronta rozhodla prostřední část utkání, v níž hráči Maple Leafs nasázeli domácím Rangers hned pět gólů a odskočili ze stavu 1:1 na 6:2. První hvězdou zápasu se stal hostující útočník Phil Kessel, který zaznamenal tři kanadské body.

NHL:

New York Rangers - Toronto 3:6 (1:1, 1:5, 1:0)
Branky: 18. Nash, 34. Stempniak, 55. Brassard - 8. Franson, 26. Kessel, 28. Kadri, 30. Van Riemsdyk, 35. Bozak, 36. Clarkson. Střely na branku: 38:36. Diváci: 18 006. Hvězdy zápasu: 1. Kessel, 2. Kadri, 3. Van Riemsdyk (všichni Toronto).

Los Angeles - Winnipeg 4:1 (2:0, 2:1, 0:0)
Branky: 7. Toffoli, 11. Kopitar, 23. Pearson, 37. J. Carter - 38. Little (Frolík). Střely na branku: 31:30. Ondřej Pavelec odchytal 38 minut, inkasoval jeden gól z 18 střel a úspěšnost zásahů měl 94,44 procenta. Diváci: 18 230. Hvězdy zápasu: 1. Toffoli, 2. J. Carter, 3. Pearson (všichni Los Angeles).

Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít