Obhájce titulu z Pardubic vstoupil do hokejové extraligy porážkou

Hokejisté Pardubic svou pověst úřadujícího mistra v prvním kole Tipsport extraligy nepotvrdili. Na ledě předloňských šampionů z Třince prohráli 1:4. V dalších utkáních vyhrály Vítkovice v Českých Budějovicích 5:2, Liberec v Kladně 2:1 po samostatných nájezdech, Plzeň zdolala Litvínov 6:4, Sparta Karlovy Vary 2:1 po samostatných nájezdech a Zlín Slavii 2:1.

Třinečtí hokejisté se radují: porazili úřadujícího mistra z Pardubic

Třinečtí hokejisté se radují: porazili úřadujícího mistra z Pardubic | Zdroj: ČTK

HC Oceláři Třinec - HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 4:1 (3:0, 1:0, 0:1)

Souboj posledních dvou mistrů byl jednoznačný, a to především kvůli první pětce Třince, která zařídila všechny čtyři branky. Blýsknul se hlavně obránce Lukáš Zíb, který se trefil dvakrát. Nový kouč Ocelářů Josef Turek tak zažil vítěznou premiéru v roli extraligového kouče.

Branky a nahrávky: 9. Zíb (Hrabal, Bonk), 15. Zíb (M. Růžička, Hrabal), 17. M. Růžička (Bonk, Hrabal), 28. Bonk (M. Růžička, Varaďa) - 45. Somík. Rozhodčí: Hradil, Šír - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 6:8. Využití: 2:0. Diváci: 4557.

HC Škoda Plzeň - HC Verva Litvínov 6:4 (2:1, 3:1, 1:2)

Gólové dostihy sice načali ve čtvrté minutě hosté, ale plzeňští hráči našli rychlou odpověď. O jejich vítězství rozhodla větší porce důrazu, pohotovější koncovka a také hattrick kanonýra Tomáše Vlasáka.

Branky a nahrávky: 7. Pletka (Gulaš), 10. Vlasák (Jan Kovář), 28. Johnson (Jan Kovář, Vlasák), 32. Dan Růžička (Pitule), 39. Vlasák (Jan Kovář, Kratěna), 51. Vlasák (Johnson, Kratěna) - 4. Majdan (Hübl, Kubát), 25. Posmyk (Jareš, Hübl), 46. J. Černý (K. Černý, Frolík), 55. Lukeš (Posmyk). Rozhodčí: Kalivoda, Lacina - Lhotský, Pešek. Vyloučení: 8:9, navíc Gula (Litvínov) 10 min. Využití: 3:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 5919.

HC Sparta Praha - HC Energie Karlovy Vary 2:1 po sam. nájezdech (0:1, 0:0, 1:0 - 0:0)

Raketový nástup zajistil Varům už ve druhé minutě vedení - zblízka se prosadil Kumstát. Pro domácí to byl šok, navíc proti nim stál spolehlivě chytající Závorka. Z trestného střílení ho v prostřední třetině nepřekonal ani Ton. Sparťanský kanonýr se ale dočkal v 52. minutě, kdy vyrovnal. Stav 1:1 změnily až samostatné nájezdy, ve kterých se trefili Pražané Jánský a Broš.

Branky a nahrávky: 52. Ton (Broš), rozhodující nájezd Jánský - 2. Kumstát (Pech). Rozhodčí: Turčan, Smitka - Bejček, Charvát. Vyloučení: 5:6. Bez využití. Diváci: 6388.

HC Mountfield České Budějovice - HC Vítkovice Steel 2:5 (1:2, 1:1, 0:2)

Expresní vstup do extraligové sezóny Jihočechům k bodům nestačil. Vítkovičtí totiž na gól Květoně z první minuty odpověděli už během pár minut dvěma brankami a pak užsi nenechali vítězství uniknout. Dvěma trefami se na tom podílel Svačina.

Branky a nahrávky: 1. L. Květoň (Langhammer, Dej), 34. Dej (Langhammer, L. Květoň) - 6. Szturc (R. Hruška, Huna), 8. Rehák (Ujčík), 32. Svačina (Kudělka, Huna), 45. Svačina (Klimek), 54. Strapáč (Walker). Rozhodčí: Pešina, Svoboda - Bláha, Kostka. Vyloučení: 6:6, navíc Podlešák - Sloboda oba 5 min. a do konce utkání. Bez využití. Diváci: 4096.

Rytíři Kladno - Bílí Tygři Liberec 1:2 po sam. nájezdech (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0)

Fanoušci na úvodní branku čekali velmi dlouho, až z toho mohli být nervózní. Dočkali se po polovině zápasu, ale většina z nich z toho velkou radost neměla, protože se prosadil hostující Galamboš. Paterova teč při power-play půlminutu před koncem sice zajistila Rytířům alespoň bod, ale výhru si po samostatných nájezdech vezou domů Severočeši.

Branky a nahrávky: 60. Patera (Macholda, David Růžička) - 31. Galamboš (Kica), rozhodující nájezd Netík. Rozhodčí: Hodek, Souček - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 4:5. Bez využití. Diváci: 3625.

PSG Zlín - HC Slavia Praha 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)

Zatímco loni vykročili slávisté do soutěže nejlépe ze všech a nakonec nedopadli slavně, tentokrát se podobný scénář opakovat nebude - minimálně co se úvodu sezóny týká. Pražané totiž prohráli na ledě aktivnějšího Zlína 1:2.

Branky a nahrávky: 27. Čajánek (Holík, Tesařík), 56. Köhler - 46. Jelínek (Micka, Poletín). Rozhodčí: Husička, Polák - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 1:5, navíc Hamrlík - Kopřiva oba 10 min., Kadlec 10 min. a do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 4870.

Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít