Obránce Detroitu Kindl přispěl gólem k výhře nad New Jersey

Český obránce Detroitu Jakub Kindl vyrovnával v 19. minutě utkání s New Jersey na 1:1 a přispěl tak k obratu ve skóre a konečnému vítězství Red Wings 4:2. Další výborný výkon předvedl v brance Buffala Michal Neuvirth, ale prohře s Edmontonem nezabránil.

Brankář Buffala Sabres Michal Neuvirth v utkání s Edmontonem

Brankář Buffala Sabres Michal Neuvirth v utkání s Edmontonem | Zdroj: Reuters

Neuvirth byl po celé utkání v plné permanenci. Celkem pochytal 49 střel, ale na tři pokusy Oilers nestačil. Sabres tak prohráli 2:3 a český brankář byl vyhlášený třetí hvězdou zápasu.

Detroit se po třech nevydařených zápasech radoval z vítězství, když porazil New Jersey. To si pro změnu připsalo třetí porážku v řadě. Z českých hráčů se v dresu Ďáblů prosadil pouze obránce Židlický, který přihrál na druhý gól.

Jágr strávil na ledě 22 minut, ale do statistik se zapsal pouze jedním vyloučením a utkání dokončil s jedním minusovým bodem. Stejnou bilanci si odnesl i Eliáš, který odehrál necelých 19 minut. Havlát kvůli zranění nehrál.

Ve druhém utkání za sebou se radoval z gólu obránce Detroitu Jakub Kindl, který v závěru první třetiny vyrovnal na 1:1, když potrestal vyloučení hostujícího Salvadora. Půl minuty po jeho gólu prostřelil Schneidera i Smith a nasměroval Detroit k vítězství.

Útočníci Arizony Hanzal s Eratem si připsali asistenci u vyrovnávacího gólu Doana na ledě Anaheimu. Utkání nakonec dospělo až do samostatných nájezdů a v nich byli úspěšnější hosté, kteří po první třetině prohrávali o dvě branky.

Výsledky NHL:

Buffalo - Edmonton 2:3 (0:0, 1:1, 1:2)
Branky: 21. Moulson, 47. Stafford - 22. Pakarinen, 52. Arcobello, 56. Gordon. Michal Neuvirth odchytal za Buffalo 59 minut, z 52 střel inkasoval 3 góly a úspěšnost zásahů měl 94,2 procenta. Střely na branku: 31:52. Diváci: 17.490.
Carolina - Columbus 3:2 v prodl. (0:0, 1:2, 1:0 - 1:0)
Branky: 23. Skinner, 52. V. Rask, 65. Lindholm - 32. a 39. Hartnell. Střely na branku: 35:31. Diváci: 11.540.
Chicago - Washington 2:3 (1:0, 1:3, 0:0)
Branky: 18. Saad, 21. Keith - 36. Burakovskij, 40. Johansson, 40. J. Ward. Střely na branku: 40:24. Diváci: 21.892.
Detroit - New Jersey 4:2 (2:1, 2:0, 0:1)
Branky: 19. Kindl, 20. B. Smith, 32. Franzén, 38. Kronwall - 4. Bernier, 43. Tootoo (Židlický). Střely na branku: 31:17. Diváci: 20.027.
Anaheim - Arizona 2:3 po sam. nájezdech (2:0, 0:2, 0:0 - 0:0)
Branky: 6. Getzlaf, 9. Beleskey - 24. Klinkhammer (Hanzal, Erat), 25. Doan, rozh. nájezd Boedker. Střely na branku: 39:25. Diváci: 16.235.

Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít