Obránce Hejda skóroval, Kaberlemu se nepodařil návrat do Toronta

Obránce Jan Hejda se jako jediný český hokejista prosadil v nočních zápasech kanadsko-americké NHL. V Minnesotě přispěl gólem k vítězství svého Columbusu, naopak v domácím týmu se neprosadil nejproduktivnější Čech v letošním ročníku Martin Havlát.

NHL

NHL | Foto: NHL.com

Hejda dokonal obrat ve skóre, když v pětačtyřicáté minutě poslal Columbus do vedení 3:2, necelých šest minut před koncem utkání vedli hosté po gólu Nashe dokonce o dva góly. Přesto vedení neudrželi a druhý bod museli vybojovat až v prodloužení.

Nevydařený zápas odchytal v dresu Atlanty Ondřej Pavelec, který nastoupil od první minuty, ale v brance vydržel pouze v úvodní dvacetiminutovce. Z jedenácti střel inkasoval tři góly a do druhé třetiny už naskočil Chris Mason, ale ani on kanonádu Sabres nezastavil.

00:00 / 00:00

Není jednoduché hrát proti svým, přiznal po utkání v Torontu Tomáš Kaberle

Návrat do Toronta se nepovedl v dresu Bostonu Tomáši Kaberlemu. Ofenzivní obránce sice strávil na ledě přes dvacet minut, ale do statistik si připsal pouze jeden záporný bod v hodnocení +/- a musel přijmout prohru 2:5. "Nebylo to jednoduchý, byl to tady můj druhý domov. Po dvanácti a půl letech tady znám hodně lidí a bývalých spoluhráčů. Vůbec jsem nevěděl, jaký to bude a jsem docela rád, že je utkání u konce. Není jednoduché hrát vlastně zápas proti svým," řekl po utkání český obránce.

Výsledky NHL:

Minnesota - Columbus 4:5 v prodl. (1:1, 1:1, 2:2 - 0:1)
Branky: 11. Staubitz, 27. Clutterback, 55. Miettinen, 58. Bouchard - 10. a 54. Nash, 40. Russell, 45. Hejda, 65. Vermette. Střely na branku: 36:33. Diváci: 18.305.
Buffalo - Atlanta 8:2 (3:1, 2:1, 3:0)
Branky: 16. a 57. Niedermayer, 1. Pominville, 12. Mancari, 32. Gerbe, 34. Ennis, 44. Boyes, 58. Connolly - 9. Thorburn, 25. Burmistrov. Střely na branku: 28:30. Brankář Ondřej Pavelec odchytal za Atlantu dvacet minut, inkasoval tři góly z 11 střel a úspěšnost zásahů měl 72,73 procenta. Diváci: 18.690.
Toronto - Boston 5:2 (2:1, 3:0, 0:1)
Branky: 10. Schenn, 13. Kadri, 28. Crabb, 29. M. Brown, 38, Aulie - 12. McQuaid, 60. Paille. Střely na branku: 29:37. Diváci: 19.512.
Ottawa - Tampa Bay 3:2 v prodl. (0:1, 0:1, 2:0 - 1:0)
Branky: 53. Shannon, 57. Foligno, 64. Spezza - 7. Lecavalier, 28. Tyrell. Střely na branku: 34:37. Diváci: 18.813.
Florida - NY Islanders 3:4 po sam. nájezdech (0:0, 2:1, 1:2 - 0:0)
Branky: 32. a 38. Dadonov, 54. Weiss - 26. Grabner, 48. Parenteau, 50. Haley, rozh. nájezd Nielsen. Střely na branku: 32:21. Diváci: 16.502.
Nashville - Detroit 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)
Branky: 29. Geoffrion, 49. Blum, 60. Legwand - 20. Cleary. Střely na branku: 39:40. Diváci: 17.113.
Dallas - Philadelphia 2:3 po sam. nájezdech (0:1, 1:1, 1:0 - 0:0)
Branky: 33. Goligoski, 55. Robidas - 19. J. Carter, 22. M. Richards, rozh. nájezd Leino. Střely na branku: 30:30. Diváci: 17.652.
Edmonton - Colorado 2:3 po sam. nájezdech (0:1, 1:1, 1:0 - 0:0)
Branky: 34. Eberle, 57. Foster - 10. Duchene, 37. Porter, rozh. nájezd Stoa. Střely na branku: 33:27. Diváci: 16.839.
Los Angeles - Anaheim 1:2 v prodl. (0:1, 0:0, 1:0 - 0:1)
Branky: 52. D. Brown - 16. McMillan, 62. Perry. Střely na branku: 32:25. Diváci: 18.118.
San Jose - St. Louis 5:3 (3:0, 2:1, 0:2)
Branky: 5., 8. a 40. Pavelski, 5. Mitchell, 33. Setoguchi - 29. Hensick, 48. Backes, 59. McDonald. Střely na branku: 34:45. Diváci: 17.562.

Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít