Obránce Kempný vstřelil svůj první gól v NHL. Výhru Chicaga však neoslavil

Obránce Chicaga Michal Kempný vstřelil v pátečním zápase proti Carolině svůj první gól v NHL a navíc přidal jednu asistenci. Ani jeho výkon však nestačil na to, aby Blackhawks oslavili výhru. Ve zbylých třech zápasech čeští hokejisté nebodovali.

Obránce Kempný přijímá gratulace ke svému prvnímu gólu v NHL

Obránce Kempný přijímá gratulace ke svému prvnímu gólu v NHL | Zdroj: Reuters

Významný okamžik v kariéře Michala Kempného nastal v sedmé minutě duelu s Carolinou, kdy mu nahrál kapitán Jonathan Toews a český obránce tvrdou ranou z první překonal gólmana Warda.

Na gól Kempného však Carolina rychle odpověděla a zápas třemi góly v řadě otočila.

Ve 46. minutě dokázalo Chicago snížit, asistencí se na tom podílel svým druhým bodem Kempný, ale Carolina si už vítězství nenechala vzít, takže získala cenný skalp lídra Západní konference.

Hokejisté Philadelphie sice na rozmezí listopadu a prosince dokázali vyhrát deset zápasů v řadě, ale nyní se trápí s výsledkovou krizí.

Ta se projevila i proti San Jose, kdy podruhé v posledních třech zápasech nedali ani gól a prohráli 0:2.

Nula na kontě jednoho týmu byla k vidění i v zápase mezi domácím St. Louis a Nashvillem, který zvítězil 4:0. První čisté konto v kariéře si připsal Juuse Saros.

Až prodloužení muselo určit vítěze zápasu v utkání Anaheimu a Vancouveru. Domácí Canucks sice postupně nabrali až dvougólové manko, ale nakonec srovnali skóre a bonusový bod Vancouveru v nastavení vystřelil Daniel Sedin.

Výsledky NHL:
Carolina - Chicago 3:2 (Kempný 1+1), St. Louis - Nashville 0:4, San Jose - Philadelphia 2:0 a Vancouver - Anaheim 3:2 v prodl.

Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít