Obránce Kuba oslavil 800. zápas v NHL výhrou Floridy v Buffalu

Už 800 zápasů v NHL má po neděli na svém kontě český hokejový obránce Filip Kuba. V historii zámořské soutěže je už dvacátým Čechem, kterému se podařilo tuto hranici překonat. Jubilejní zápas byl pro Kubu o to hezčí, že jeho Florida porazila Buffalo na jeho ledě 4:3.

Filip Kuba (zcela vpravo) odehrál v NHL už 800 zápasů. Ilustrační foto

Filip Kuba (zcela vpravo) odehrál v NHL už 800 zápasů. Ilustrační foto | Zdroj: Reuters

Buffalo přitom vstoupilo do utkání skvěle a od 3. minuty vedlo gólem Vanka, po první třetině to bylo z pohledu domácích 2:1, a ve 24. minutě mělo Buffalo dokonce dvoubrankový náskok po trefě Sulzera. Jenomže hosté dokázali v polovině utkání nejprve snížit a v poslední minutě druhé třetiny dokonce srovnat. Rozhodující branku vstřelil v dresu Panthers v 50. minutě Brian Campbell.

Washington podlehl na domácím ledě Pittsburghu 3:6, v dresu Penguins odchytal celý zápas Tomáš Vokoun, který ze 24 střel třikrát inkasoval. Nerad bude český gólman vzpomínat na 25. minutu utkání, kdy chtěl zpoza brány vyhodit nahození Carlsona, jenomže puk se odrazil od mantinelu nečekaným směrem a skončil v bráně hostí. Ani to ale domácím nestačilo, Pittsburgh vyhrál i díky hattricku Kunitze.

Montreal doma porazil Ottawu 2:1, ale do sestavy Canadiens se tentokrát nevešel český hokejista Tomáše Kaberle. Montreal od 2. minuty utkání prohrával, když se hosté prosadili v přesilovce při vyloučení Tomáše Plekance, ještě v první třetině ale skóre otočil, a protože ve zbytku utkání už gól nepadl, nechali si domácí všechny tři body.

New Jersey si připsalo vítězství 3:0 nad New Yorkem Islanders, na góly ale museli diváci čekat až do poslední třetiny. Dvakrát se pak prosadil Steve Bernier, konečnou podobu dal výsledku David Clarkson.

NHL:

Washington - Pittsburgh 3:6 (1:2, 1:3, 1:1)
Branky: 6. Green, 25. Carlson, 44. Ribeiro - 28., 34. a 60. Kunitz, 4. Martin, 9. Cooke, 27. Letang. Tomáš Vokoun odchytal za Pittsburgh 60 minut, ze 24 střel inkasoval 3 góly a úspěšnost zásahů měl 87,5 procenta. Střely na branku: 24:26. Diváci: 18 506.

Montreal - Ottawa 2:1 (2:1, 0:0, 0:0)
Branky: 3. Desharnais, 12. E. Cole - 2. Silfverberg. Střely na branku: 32:33. Diváci: 21 273.

Buffalo - Florida 3:4 (2:1, 1:2, 0:1)
Branky: 3. Vanek, 14. Hodgson, 24. Sulzer - 9. Mathias, 31. Parros, 40. Mueller, 50. Campbell. Střely na branku: 20:33. Diváci: 18 831.

NY Islanders - New Jersey 0:3 (0:0, 0:0, 0:3)
Branky: 57. a 58. Bernier, 60. Clarkson. Střely na branku: 22:27. Diváci: 11 558.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít