Obránce Polák vstřelil vítězný gól St. Louis, Jágr opět bodoval

Hokejový obránce Roman Polák se poprvé v sezoně gólově prosadil a hned z toho byla vítězná branka utkání. Ostravský rodák v dresu St. Louis otevřel skóre utkání v Minnesotě, kde nakonec Blues vyhráli 2:0. Gólová asistence Jaromíra Jágra tentokrát Bostonu k bodům nepomohla, když s Islanders prohráli 1:2.

Roman Polák v souboji s Cammallerim

Roman Polák v souboji s Cammallerim | Zdroj: Reuters

Český reprezentační obránce Roman Polák se v zápase Minnesota - St. Louis gólově prosadil v 11. minutě, když se pohotovou střelou z prostoru mezi kruhy trefil přesně pod horní tyčku. Konečné skóre stanovil v závěrečné třetině McDonald a Blues vyhráli pošesté za sebou. Čisté konto udržel brankář Elliott.

U jediné branky Bostonu v domácím utkání proti New York Islanders byl Jaromír Jágr, když s jeho přispěním srovnával ve 24. minutě Seguin na 1:1. O deset minut později ale svou druhou branku v utkání rozhodl o vítězství hostů Bailey.

Dařilo se i českým gólmanům. Winnipeg deklasoval Floridu 7:2 a Ondřej Pavelec kryl 25 z 27 střel Panters. Překonali ho jen krajan Tomáš Fleischmann a Brennan po Fleischmannově přihrávce.

Z vítězství se radoval i Tomáš Vokoun, když pomohl Pittsburghu k vítězství 6:3 na ledě Tampy Bay.

Výsledky NHL
Boston - NY Islanders 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)
Branky: 24. Seguin (Jágr) - 20. a 34. Bailey
Střely na branku: 31:36. Diváci: 17 565

Buffalo - Montreal 1:5 (0:2, 0:2, 1:1)
Branky: 47. Flynn - 7. Bourque (Plekanec), 11. Galchenyuk, 25. Gallagher, 38. Markov, 58. Subban
Střely na branku: 15:42. Diváci: 19 070

Philadelphia - Ottawa 1:3 (1:1, 0:0, 0:2)
Branky: 12. Giroux - 4. Z. Smith, 55. Greening, 60. Alfredsson
Střely na branku: 25:34. Diváci: 19 598

Washington - Carolina 3:1 (0:1, 2:0, 1:0)
Branky: 29. a 60. Brouwer, 31. Green - 6. Skinner
Střely na branku: 31:44. Diváci: 18 506

Detroit - San Jose 2:3 po sam. nájezdech (0:1, 1:0, 1:1 - 0:0)
Branky: 30. Abdelkader, 43. Kindl - 3. a rozh. nájezd Marleau, 45. Couture
Střely na branku: 29:30. Diváci: 20 066

Winnipeg - Florida 7:2 (3:2, 3:0, 1:0)
Branky: 6. a 32. E. Kane, 4. Gagnon, 13. Ladd, 31. Clitsome, 31. Byfuglien, 52. Thorburn - 5. Brennan (Fleischmann), 7. Fleischmann
Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celý zápas, z 27 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 92,6 procenta
Střely na branku: 35:27. Diváci: 15 004

Minnesota - St. Louis 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)
Branky: 11. Polák, 50. McDonald
Střely na branku: 23:20. Diváci: 18 947

Tampa Bay - Pittsburgh 3:6 (1:2, 1:1, 1:3)
Branky: 17. a 60. Purcell, 26. Connolly - 5. a 45. J. Jokinen, 7. Dupuis, 22. Kunitz, 42. Malkin, 57. Glass
Tomáš Vokoun odchytal za Pittsburgh celý zápas, z 19 střel inkasoval 3 góly a úspěšnost zásahů měl 84,2 procenta
Střely na branku: 19:41. Diváci: 19 204

Los Angeles - Colorado 3:2 po sam. nájezdech (2:0, 0:1, 0:1 - 0:0)
Branky: 6. Carter, 8. M. Richards, rozh. nájezd Brown - 37. Stastny, 46. Bordelau. Střely na branku: 37:28. Diváci: 18 118

Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít