Obránce Židlický dal při premiéře v Detroitu v prodloužení vítězný gól

Výbornou premiéru zažil v dresu hokejového Detroitu český obránce Marek Židlický. Po výměně z New Jersey Devils nastoupil za Red Wings v prvním zápase proti Rangers a v 62. minutě rozhodl o výhře svého nového týmu 2:1.

Marek Židlický (28) a Henrik Zetterberg (40) se radují z vítězného gólu Detroitu | Zdroj: Reuters

Za svůj výkon byl Židlický vyhlášený druhou hvězdou zápasu. Detroit od 7. minuty vedl gólem Abdelkadera, ale hosté stihli ještě v první třetině vyrovnat Girardim. Výsledek 1:1 vydržel až do konce základní hrací doby.

V prodloužení zapadla za záda brankáře Talbota tečovaná Židlického střela. Kladenský odchovanec nastoupil ve třetí obranné dvojici se Smithem, na ledě strávil necelých 18 minut a za tu dobu si připsal dva střelecké pokusy.

Gólovou radost si užil i útočník Michael Frolík z Winnipegu, ale jeho branka pouze zmírnila prohru Jets s Ottawou 1:3. K vítězství hostujícího týmu přispěl jednou asistencí Milan Michálek.

Winnipeg si tak trochu komplikuje potup do play-off. V tabulce Západní konferencu mu sice patří stále 5. místo, ale náskok před devátým Los Angeles je pouze čtyřbodový a Jets mají odehráno o dva zápasy víc.

Gólovou přihrávkou na vítězný gól na sebe upozornil i Jiří Sekáč v dresu Anaheimu, který porazil na domácím ledě Montreal 3:1. Stejným výsledkem skončilo i utkání mezi Coloradem a Pittsburghem. I v tomo utkání byl pod vítězným gólem asistencí podepsaný český hokejista, tentokrát obránce Jan Hejda.

Výsledky NHL:

Winnipeg - Ottawa 1:3 (0:1, 0:2, 1:0)
Branky: 46. Frolík - 5. Turris (M. Michálek), 30. Ryan, 32. Condra. Střely na branku: 36:20. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg 25:43 minuty a ze tří střel neinkasoval. Diváci: 15.016.

Detroit - NY Rangers 2:1 v prodl. (1:1, 0:0, 0:0 - 1:0)
Branky: 7. Abdelkader, 62. Židlický - 18. Girardi. Střely na branku: 31:40. Diváci: 20.027.

Colorado - Pittsburgh 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)
Branky: 21. Iginla, 35. MacKinnon (Hejda), 55. Landeskog - 50. Malkin. Střely na branku: 22:29. Diváci: 16.905.

Anaheim - Montreal 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Branky: 7. Beauchemin, 31. Rakell (Sekáč), 58. Fowler - 59. Galchenyuk. Střely na branku: 33:38. Diváci: 17.174.

Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít