OBRAZEM: V posledním zápase skupiny udolali Češi Švýcarsko 2:1 na nájezdy

Čeští hokejisté porazili na mistrovství světa v posledním duelu ve skupině Švýcarsko 2:1 po samostatných nájezdech. Domácí tým v Praze prohrával od první třetiny, ale Martin Zaťovič v 51. minutě vyrovnal a v rozstřelu rozhodl Michal Vondrka.

Český národní tým se raduje z vítězství nad Švýcarskem 2:1 po nájezdech

Český národní tým se raduje z vítězství nad Švýcarskem 2:1 po nájezdech | Foto: Český rozhlas

Ve čtvrtek se Češi utkají ve čtvrtfinále s Finskem, které zvítězilo nad Ruskem 3:2 také po samostatných nájezdech.

Rusové si o semifinále zahrají se Švédy, Kanada narazí na Bělorusko a Spojené státy na Švýcarsko.

Ve zbylých úterních duelech Kanada porazila Rakousko 10:1, Spojené státy Slovensko 5:4 v prodloužení, Lotyšsko podlehlo Francii 2:3 po nájezdech a Bělorusko vyhrálo nad Norskem 3:2.

Z elitní skupiny sestupuje po Slovinsku také Rakousko.

Jiří Novotný chrání puk před Švýcarem Andresem Ambühlem | Foto: Český rozhlas

Trenér české reprezentace Vladimír Růžička na střídačce | Foto: Český rozhlas

Fauly a špatný úvod. Takhle se hrát nedá, hodnotí zápas se Švýcary Vondrka

Jiří Novotný, Tomáš Hertl, švýcarský gólman Reto Berra a Morris Trachsler | Foto: Český rozhlas

Na tribunách zápasu přihlíželi i Dominik Hašek a Pavel Patera | Foto: Český rozhlas

Sledovali jsme ONLINE: Češi porazili Švýcarsko po nájezdech, ve čtvrtfinále narazí na Finy