Oceláři ve finále oživili své naděje. Chtěli jsme vyhrát za každou cenu, přiznal Adamský

Hokejisté Třince se vrátili zpátky do boje o extraligový titul. Ve třetím utkání finálové série zvítězili v Litvínově po velmi zodpovědném a disciplinovaném výkonu 1:0. Jediný gól zápasu dal už v 6. minutě Štefan Ružička, pochvalu si ale zaslouží všichni hráči Ocelářů včetně bezchybného gólmana Petera Hamerlíka.

Třinecký útočník Martin Adamský při vítězném utkání na litvínovském ledě

Třinecký útočník Martin Adamský při vítězném utkání na litvínovském ledě | Zdroj: ČTK

„Podařilo se nám to, s čím jste do Litvínova jeli. Chtěli jsme vyhrát za každou cenu a na ledě to bylo znát. Byli jsme úplně jiným týmem než při domácích zápasech,“ řekl po zápase třinecký útočník Martin Adamský.

Hráli jste hodně disciplinovaně, soupeři jste dovolili jedinou přesilovku. V úvodních dvou duelech byly litvínovské přesilovky vražedné. Byla to součást plánu?

00:00 / 00:00

S třineckým hokejistou Martinem Adamským mluvil po vítězném utkání v Litvínově reportér Tomáš Lörincz

Je to největší zbraň Litvínova. Po prvním prohraném utkání jsem říkal, že při hře pět na pět jsme lepším týmem. Dnes jsme vyhráli, protože jsme soupeře do přesilovek nepouštěli.

Stav série jste snížili na 1:2 na zápasy. Co může tohle vítězství znamenat pro další průběh finále z hlediska psychiky?

Nevím jak pro Litvínov, ale pro nás je to výborné. První venkovní zápas jsme chtěli urvat, což se nám podařilo.

Dá se odhadnout, jak bude vypadat čtvrtý zápas? Bude hodně podobný tomu dnešnímu?

Musíme hrát to, co jsme předváděli poslední dvě třetiny ve druhém domácím duelu a v dnešním utkání. Když půjdeme do zápasu se stejnou zarputilostí, chutí a odhodlaností, tak urveme druhé vítězství.

Tomáš Lörincz, Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít