Oceláři vybojovali první bod v nové sezoně, Kladno je stoprocentní

Hokejisté mistrovského Třince vydolovali z utkání čtvrtého kola Tipsport extraligy proti Zlínu první bod v nové sezoně. Se Zlínem sice prohráli 2:3, ovšem až po samostatných nájezdech. Kladno doma zdolalo Karlovy Vary 4:3, Plzeň přehrála Mladou Boleslav 4:1. Stejným výsledkem skončil i zápas Litvínova s Brnem, České Budějovice získaly všechny tři body za výhru 3:2 nad Slavií.

Hokejisté Plzně se radují z gólu v síti Mladé Boleslavi

Hokejisté Plzně se radují z gólu v síti Mladé Boleslavi | Zdroj: ČTK

HC Oceláři Třinec - PSG Zlín 2:3 po sam. nájezdech (0:1, 1:1, 1:0 - 0:0)

Oceláři vstoupili do zápasu proti Zlínu mohutným náporem, gólové vyjádření ale chybělo, ač velmi blízko k němu měl Adamský – jeho pokus ale zastavila tyč. Zlín se v první třetině držel spíše zpátky, přesto šel do kabiny o přestávce spokojenější díky Linhartově gólu z dvanácté minuty.

Nápor domácích pokračoval i ve druhé třetině, z mnoha pokusů se ale ujala jen Zíbova rána od modré čáry, která znamenala vyrovnání na 1:1. Ševci si ale vedení ještě do konce prostředního dějství vzali zpět, když se do úniku dostal Köhler.

Od další porážky zachránil Třinec osm minut před koncem Květoň, který zápas poslal do prodloužení. V něm ale ani jeden z týmů neskóroval, a na řadu tak přišly samostatné nájezdy. V nich zazářil Leška, který třikrát proměnil a zajistil tak Zlínu bod navíc.

Branky a nahrávky: 27. Zíb (D. Květoň), 52. D. Květoň (Marosz, Bonk) - 12. Linhart (Hamrlík, Leška), 31. Köhler (Leška), rozhodující nájezd Leška. Rozhodčí: Mikula, Šír - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 7:9. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 3790.

Třinec: Hamerlík - Hrabal, Zíb, Lojek, P. Hořava, Richter, Davison - D. Květoň, Bonk, McGregor (41. Marosz) - Adamský, Polanský, Kohn - Havel, Peterek, Chovan - Hrňa, Orsava, Valčák. Trenéři: Marek a B. Kopřiva.

Zlín: Horčička - Hamrlík, Linhart, Matějíček, Galvas, Zámorský, Lučka, Tesařík, Řezníček - Finsterle, Leška, Köhler - Důras, Holík, Veselý - Ondráček, Roman Vlach, Kubiš - Honejsek, T. Sýkora, F. Čech. Trenéři: Rostislav Vlach a Turek.

Rytíři Kladno - HC Energie Karlovy Vary 4:3 (3:0, 1:2, 0:1)

Kladenští Rytíři jsou v nové sezoně i po dnešku stoprocentní. Skvěle jim vyšla první třetina utkání s Karlovými Vary, ve čtrnácté minutě vedli už 3:0.

Už ve třetí minutě dokázal Knotek využít chyby v obraně hostí a otevřel skóre zápasu. V deváté minutě přidal další branku Kalla a Kladno si s bezradnými Karlovými Vary dělalo, co se mu zachtělo.

Třetí branku zaznamenal Hořava, který se na led vrátil po doléčení angíny. S třígólovým náskokem také odcházeli Kladenští do šatny po první třetině.

Ani v té druhé se obraz hry nezměnil, ovšem na další góly se čekalo až do závěrečného dějství, kdy se konečně probudili Karlovarští. Nejprve snížil Zaťovič, Kladno si ale díky Paterovi vzalo tříbrankové vedení brzy zpět. Hosté mohutně finišovali a díky zásahům Zaťoviče a Pecha se schylovalo k dramatu. To ale Kladenští nakonec nepřipustili.

Kapitán vítězů Pavel Patera zaznamenal gól a asistenci, čímž pokořil metu 700 kanadských bodů v domácí nejvyšší soutěži.

Branky a nahrávky: 3. Knotek (L. Procházka), 9. Kalla (Dragoun, Hovorka), 14. M. Hořava (Patera), 35. Patera (Lepine) - 33. Zaťovič (Pech), 40. Zaťovič (T. Klíma), 45. Pech (Košťál). Rozhodčí: Fraňo, Hodek - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 6:4. Bez využití. Diváci: 3585.

Kladno: Cikánek - J. Drtina, Toman, Skrbek, Lepine, L. Procházka, Piskáček, David Růžička - Hlaváč, Patera, Hořava - Kalla, Dragoun, Hovorka - Bicek, Knotek, Kuchler - Balský, Lukáč, Kafka. Trenéři: Vojta, Tatíček a Kopecký.

Karlovy Vary: Mensator - Nosek, Gulaši, Gründling, Gřegořek, Bombic, Rohan, J. Látal, Prošek - Kumstát, Skuhravý, Košťál - Melenovský, Skladaný, Pech - Dej, T. Klíma, Kuběna - Bartánus, Vachovec, Zaťovič. Trenéři: Baďouček, Pešout a Kněžický.

HC Plzeň 1929 - BK Mladá Boleslav 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)

Plzeň se ve třetím kole nového ročníku Tipsport extraligy dočkala plného bodového zisku. Úvod utkání se nesl ve znamení náporu domácího celku, kterým Mladoboleslavští odolávali jen za cenu faulů. Skóre otevřel v sedmé minutě Vlasák. Mladá Boleslav pak nevyužila pětačtyřicetivteřinovou přesilovku pět na tři.

Vyrovnat mohl na začátku druhé třetiny Vrbata, který ale samostatný únik nedokázal využít. Potvrdilo se tak pravidlo nedáš – dostaneš, Strakovu přihrávku dokonale zužitkoval Hanzlík. Na 3:0 pro Plzeň zvyšoval v pětatřicáté minutě St. Pierre.

Čestný úspěch Mladé Boleslavi zaznamenal čtyři minuty před koncem Mikulík, který prostřelil Svobodu mezi betony. Vítězství Indiánů ale pojistil hned o minutu později Hlinka.

Branka a nahrávka: 7. Vlasák (Jan Kovář), 24. Jiří Hanzlík (Martin Straka, Vlasák), 35. St. Pierre (Kratěna, J. Hlinka), 60. J. Hlinka (Mrňa, Kratěna) - 56. Mikulík (Hrdel, Žabka). Rozhodčí: Šindler, Trombík - Pešek, Jelínek. Vyloučení: 4:5, navíc A. Svoboda (Plzeň) 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 5132.

Plzeň: A. Svoboda - Kinrade, Jiří Hanzlík, St. Pierre, Kaberle, J. Jeřábek, Frolo, Dan Růžička - Duda, Martin Straka, Vlasák - Kratěna, J. Hlinka, Mrňa - Vostřák, Jan Kovář, Petruška - Stránský, M. Heřman, Johnson - od 41. navíc Pitule. Trenéři: M. Jelínek, Razým a Michal Straka.

Mladá Boleslav: J. Hübl - Rýgl, Čutta, Žabka, Baldwin, Marušák, Chaloupka, Dudáš, Jindra - Balaštík, D. Výborný, Tomas - Mikulík, D. Vrbata, Pabiška - Bahenský, Plodek, Loskot - Jiránek, Lenc, Hrdel. Trenéři: V. Jeřábek a Hiadlovský.

HC Verva Litvínov – Kometa Group 4:1 (1:1, 0:0, 3:0)

V utkání Litvínova s Kometou Brno byla vyrovnaná jen první třetina. Jako první se do střelecké listiny zapsali hosté dorážkou Podkonického. Vyrovnat se podařilo střelou bez přípravy Lukešovi v jedenácté minutě.

Rozhodující momenty přišly v závěrečném dějství. První branku v černožlutém dresu zaznamenal Hujsa a poslal Litvínov do vedení. Domácí si navíc vedení v šestačtyřicáté minutě pojistili, Kubinčák byl ve správnou chvíli na správném místě.

Definitivní tečku udělal v utkání čtyři minuty před jeho koncem Hübl, který zužitkoval perfektní Kubinčákovu přihrávku.

Branky a nahrávky: 11. Lukeš (V. Hübl, Pojkar), 42. Hujsa (Frolík, Jenáček), 46. Kubinčák (Lukeš, Pojkar), 56. V. Hübl (Kubinčák) - 4. Podkonický (Pospíšil). Rozhodčí: Lacina, Souček - Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 6:8. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 4850.

Litvínov: Volke - Pojkar, Kubát, Stříteský, Jareš, Kousalík, Gula, Černošek, Brejčák - Kubinčák, V. Hübl, Lukeš - Gerhát, Hanzl, Ručinský - Jenáček, Hujsa, Frolík - Trávníček, Heinisch, Bojer. Trenéři: Kýhos a Kučera.

Brno: Hovi - Švrček, Žižka, Kempný, Bičánek, Valach, Malec - Pospíšil, R. Hruška, Podkonický - Erat, L. Čermák, Hubáček - Jaroslav Svoboda, Holec, Dlouhý - H. Zohorna, Koreis, Jankovič (32. Jakub Svoboda). Trenéři: Venera a Oslizlo.

HC Mountfield České Budějovice - HC Slavia Praha 3:2 (2:0, 1:0, 0:2)

Na první gól se na českobudějovickém ledě čekalo jen do druhé minuty, než Gulaš našel v prostoru mezi kruhy Květoně, který překonal Kopřivu ve slávistické bráně. Na 2:0 zvyšoval ještě v první třetině Kuchejda, jenž přesně trefil skulinu mezi Kopřivovými betony.

Domácí měli na ledě i ve druhém dějství větší tlak a dokázali se znovu prosadit, po Kolarzově nahození zvýšil bekhendem na 3:0 Pšurný.

Slavia se sice v poslední dvacetiminutovce pokusila o zvrat, když se nejdříve prosadil Kolařík a po něm Svoboda. České Budějovice si už ale závěr zápasu pohlídaly a nechaly si doma všechny tři body.

Branky a nahrávky: 2. L. Květoň (Gulaš, Langhammer), 17. Kuchejda (Červený, Kranjc), 24. R. Pšurný (Kolarz) - 44. Kolařík (Kalus, V. Růžička), 51. T. Svoboda. Rozhodčí: Hribik, Husička - Kis, Jindra. Vyloučení: 7:7. Bez využití. Diváci: 3802.

České Budějovice: Jakub Kovář - Ptáček, Kranjc, Novák, Vydarený, Němeček, Vráblík, Kolarz, Mikuš - Šimánek, Kašpařík, Martynek - Gulaš, Langhammer, L. Květoň - Polodna, Mikeska, Podlešák - Kuchejda, Červený, R. Pšurný. Trenéři: F. Výborný, Kupka a Gula.

Slavia: M. Kopřiva - Kadlec, Šulc, Kuboš, Vašíček, Kolařík, Krejčík, Roth - T. Svoboda, V. Růžička, Tomica - Kalus, M. Čermák, Sklenář - Kůrka, J. Doležal, P. Jelínek - Jaškin, T. Hertl, Poletín. Trenéři: V. Růžička st., Čelanský a Beránek.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít