Odstupné za hráče není povinností, říká předseda ČSLH Tomáš Král

Kromě údajné korupce kolem teď už bývalého trenéra reprezentace Vladimíra Růžičky, řeší aktuálně český hokej i další problémy. Řeč je o odstupném za hráče, když přestupují do jiného klubu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prezident Českého svazu ledního hokeje Tomáš Král

Prezident Českého svazu ledního hokeje Tomáš Král | Foto: Filip Jandourek

„Samozřejmě se některých dětí dotkne velmi výrazně. Je to hlavně o úrovni lidí, kteří na každé straně působí,“ říkal po zasedání výkonného výboru ČSLH o jeho předseda Tomáš Král.

„Nikde není napsáno, že je povinností platit odstupné při odchodu z jednoho klubu do druhého. Vždycky je na prvním místě možná dohoda.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Odstupné za hráče není povinností, vždycky je na prvním místě možná dohoda, říká předseda ČSLH Tomáš Král

Ano, dohoda sice je možná, ale mnohdy to není možnost, na kterou by chtěl jeden nebo druhý klub přistoupit.

Problém je v tom, že jsou mnohdy v poměrně mladém věku hokejisty částky podle tabulek poměrně vysoké. Pohybují se od deseti do tří set tisíc korun.

To by se podle předsedy hokejového svazu Tomáše Krále mělo změnit, ale je to dlouhodobý problém.

Přehrát

00:00 / 00:00

Speciál Radiožurnálu o korupci v českém hokeji. Debatují bývalý kouč Luděk Bukač, reportér Radiožurnálu Janek Kroupa, sportovní manažer mládeže HC Plzeň Jiří Hanzlík a Martin Urban, generální sekretář Českého svazu ledního hokeje. Moderuje Helena Šulcová.

„Hledá se vybalancovaný systém, který by obě strany byly schopny akceptovat. Pokud jde o profesionální hokej, jsem dlouhá léta proti tabulkám, ale musíme respektovat názor většiny,“ vysvětloval Král.

„Český svaz ledního hokeje má 800 klubů, mládež dělá 125 klubů a oni určují legislativu. Takže problém se řeší a je to velmi diplomatické vyjednávání. Není to jednoduché, protože jsou na to diametrálně odlišné názory,“ říká předseda Českého svazu ledního hokeje Tomáš Král.

Vojtěch Bureš, František Kuna Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme