Olomouc v play-out o bod stáhla Vary, Liberec se vítězstvím zachránil

V hokejové extralize začalo play-out o účast v baráži o udržení extraligy. Karlovy Vary doma prohrály s Olomoucí po samostatných nájezdech a jejich náskok na pozici znamenající udržení se ztenčil na 7 bodů. Naopak Liberec má po výhře nad Slavií jasno, že se ho baráž týkat nebude.

Karlovy Vary, KV Aréna

Karlovy Vary, KV Aréna | Foto: Filip Jandourek

Na začátku druhé třetiny vedly Karlovy Vary v domácím prostředí nad Olomoucí 3:1, pak ale přišly chvíle olomouckého Dávida Buce, který během necelých dvou minut ze dvou dorážek vyrovnal.

Další gól v KV Areně nepadl a utkání dospělo do samostatných nájezdů. V sedmé sérii olomoucký Marosz proměnil, domácí Balán nikoli, takže Olomouc vyhrála 4:3 po samostatných nájezdech a stáhla náskok Energie na 7 bodů. Právě mezi těmito týmy se rozhodne o druhém účastníkovi baráže.

Ve druhém zápase play-out hrál Liberec dlouho doma se Slavií bez branek. Čtyřem tisícovkám diváků udělali v posledních šesti minutách radost Výtisk a Valský, kteří zajistili Bílým Tygrům vítězství 2:0 a nedostižný náskok na ohrožené pozice.

1. kolo skupiny o umístění v hokejové extralize:
HC Energie Karlovy Vary - HC Olomouc 3:4 po sam. nájezdech (2:1, 1:2, 0:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 7. Bartek (Zadražil, Duda), 11. D. Hruška (Balán, Vachovec), 21. Bartek (Sičák) - 6. Řípa (Houdek, Kucharczyk), 22. Buc, 24. Buc (J. Knotek), rozhodující sam. nájezd Marosz. Rozhodčí: Fraňo, Šindler - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:1. Diváci: 3586.

Bílí Tygři Liberec - HC Slavia Praha 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 54. Výtisk (Bulík, Filippi), 57. Valský (Plutnar). Rozhodčí: Lacina, Polák - Kajínek, Zavřel. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 4110.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít