Olomouci se po prohře s Mladou Boleslaví ztrácí naděje na postup do extraligy

Hokejisté Olomouce se zřejmě v příští sezoně do extraligy nevrátí. V 8. kole skupiny o udržení podlehli Mladé Boleslavi 1:3 a v tabulce zůstávají poslední. Na druhé postupové místo, které patří i po prohře s Chomutovem 2:3 Liberci, totiž ztrácí 9 bodů, ale hrají se už pouze 4 kola.

Útočník Olomouce Jiří Řípa padá na chomutovského brankáře Miroslava Hanuljaka, vpravo je obránce Brett Palin. | Zdroj: ČTK

Olomoučtí nezačali utkání proti Mladé Boleslavi vůbec dobře, po vyloučení Diviše využil přesilovou hru Pabiška. Domácím se poté naskytla možnost hrát v pěti proti třem, kterou nakonec v její klasické formě využili. Utkání se poté změnilo v přehlídku šancí, hned několik jich měl zkušený Radim Kucharczyk, ale jeho nejnadějnější pokus skončil na horní tyčce. Proto pak ve třetí části mohl Kasík pojistit vítězství hostů třetí brankou.

Utkání Liberce s Chomutovem nebylo dlouho nerozhodné. Necelá minuta stačila hostům na vedoucí gól, a když už domácí vyrovnali, prosadil se v přesilové hře Pulpán.

Po první siréně byli spokojenější hosté, po té druhé bylo skóre nerozhodné. Ve 39. minutě totiž stačilo Čakajíkovi 9 sekund na využití početní výhody. Jenže domácím to nakonec body nepřineslo, když hosté doslova dostrčili ve 46. minutě puk za čáru, konkrétně Tomáš Káňa.

HC Olomouc - BK Mladá Boleslav 1:3 (1:2, 0:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 13. Ministr (Bartoň, Ondrušek) - 5. L. Pabiška (D. Výborný, Nouza), 18. Němeček (D. Výborný), 45. Kasík (D. Vrbata). Rozhodčí: Husička, Šír - Lederer, Gebauer. Vyloučení: 8:11, navíc Hampl (Olomouc) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 2348.

Bílí Tygři Liberec - Piráti Chomutov 2:3 (1:2, 1:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 8. Vantuch (Bortňák), 39. Čakajík (T. Pospíšil, Nedvěd) - 1. Palin (T. Káňa, Kraft), 15. Pulpán (Kubinčák), 46. T. Káňa (Šagát). Rozhodčí: Mikula, Hodek - Jelínek, Pešek. Vyloučení: 9:4, navíc Čutta, Duda (oba Liberec) oba 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:1. Diváci: 4778.

Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít