Olympijský vítěz z Nagana Milan Hejduk tráví léto v Ústí hokejem se svými syny

Už dva roky nehraje olympijský vítěz Milan Hejduk hokej, po profesionální kariéře se mu ale nestýská. Na ledě zůstal, věnuje se totiž svým dvěma synům - jedenáctiletým dvojčatům Markovi a Davidovi. Hejduk, který trvale žije ve Spojených státech, i letos tráví léto v rodném Ústí nad Labem a bez hokeje se neobešel ani o dovolené. Děti přihlásil do hokejové školy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hokejky v akci | Foto: David Kalvas | Zdroj: Český rozhlas

„Kluci chodili na tuto školu už asi pět let a hlavním trenérem je tady teď Honza Čaloun, který mi říkal už asi loni, jestli tady nechci také být, tak jsem se tady do toho vmontoval,“ svěřil se Milan Hejduk.

„Hokej aktivně nehraju, ale na ledě jsem poměrně často, když v Denveru trénuju děti, takže mi to nechybí,“ vyrovnal se Hejduk bez velkého trápení s odchodem do hokejové penze.

Přehrát

00:00 / 00:00

Olympijský vítěz Milan Hejduk už hokej nehraje. Neobejde se bez něj ale ani na dovolené doma v Ústí nad Labem

V létě ho do ní následovali další velikáni Šlégr, Ručinský a Patera. Ze zlaté olympijské party z Nagana tak zbyl jako aktivní hráč už jenom Jaromír Jágr.

„Vypadá to, že Jarda bude hrát ještě dalších deset let, že bude útočit na rekord Gordieho Howea, který hrál, myslím, do 52 let. Nevím, kolik má ještě před sebou sezon,“ usmívala se bývalá hvězda Colorada.

Jágra Hejduk sledoval i na nedávném mistrovství světa a žasnul, jak skvělý byl. „Hrál dobře, klobouk dolů. V těchto letech ještě tohle předvádět. Extrémně trénuje, bez toho to nejde. Je pár výjimek, které jsou schopné takhle dlouho hrát,“ řekl Milan Hejduk, který v NHL nastřílel 409 gólů.

'Za Růču jsem byl rád'

V Americe sleduje také českou extraligu. Na jaře si nenechal ujít litvínovské tažení za historickým titulem.

„Byl jsem hrozně rád za Růču, je to můj dobrý kamarád, a klobouk dolů, že vyhrál titul a pověsil to na hřebík,“ uzavřel Milan Hejduk.

Bývalý spoluhráč Martin Ručinský prozradil, že chce po skončení kariéry cestovat po světě. U Milana Hejduka v Denveru, který se nachází v blízkosti Skalistých hor, bude prý vždy vítaný.

Domů do Denveru se vrátí Milan Hejduk koncem srpna.

David Kalvas, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme