Ondřej Pavelec byl v NHL vyhlášen hvězdou zápasu, Voráček pomohl k bodu

Hokejistům Philadelphie Flyers se v NHL nedaří a prohráli pošesté v řadě. V Anaheimu vyrovnali zápas 2 sekundy před koncem, druhý bod ale ztratili v samostatných nájezdech. Winnipeg doma porazil Edmonton i díky 24 zákrokům Ondřeje Pavelce, první hvězdy zápasu.

Ondřej Pavelec předvedl proti Edmontonu 24 úspěšných zákroků

Ondřej Pavelec předvedl proti Edmontonu 24 úspěšných zákroků | Zdroj: Reuters

První gól Flyers v Anahemimu připravili ve 26. minutě dva nejproduktivnější hráči, Jakub Voráček a Claude Giroux, pro Michaela Raffla. Během druhé třetiny padlo celkem branek a závěrečná dvacetiminutovka začínala za stavu 3:3.

Levé křídlo Anaheimu Patrick Maroon přiblížil 5 minut před koncem domácí vítězství, hráči v oranžovém však dokázali vyrovnat. Dvě sekundy před koncem při hře bez brankáře poslal Wayne Simmonds zápas do prodloužení.

Po pěti minutách nastavení přišly na řadu samostatné nájezdy. Jakub Voráček při svém pokusu neuspěl a o vítězství Anaheimu 5:4 rozhodl Correy Perry. Jakub Voráček se díky asistenci dotáhl na Sidneyho Crosbyho v čele kanadského bodování soutěže.

Pouhých 17 sekund se prodlužovalo utkání Winnipegu s Edmontonem, který v základní hrací době skončil 2:2. O vítězství domácích Jets pak rozhodl Mathieu Parreault.

První hvězdou zápasu byl vyhlášen český gólman Winnipegu Ondřej Pavelec, který inkasoval dvakrát z 26 střel, na všech třech gólech domácích se podílel útočník Jacob Trouba, druhá hvězda.

Edmonton prohrál už jedenáctý zápas v řadě, naposledy se mu povedlo zvítězit 9. listopadu.

Výsledky NHL:
Minnesota - Montreal 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)

Branky: 1. Zucker, 33. Pominville - 60. Galchenyuk. Střely na branku: 35:19. Diváci: 19.034. Hvězdy zápasu: 1. Zucker, 2. Kuemper, 3. Scandella (všichni Minnesota).

Winnipeg - Edmonton 3:2 v prodl. (1:1, 0:0, 1:1 - 1:0)
Branky: 13. Trouba, 57. Byfuglien, 61. Perreault - 18. Nugent-Hopkins, 42. Purcell. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celý zápas, z 24 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 91,7 procenta. Střely na branku: 26:24. Diváci: 15.016. Hvězdy zápasu: 1. Pavelec, 2. Trouba (oba Winnipeg), 3. Scrivens (Edmonton).

Chicago - St. Louis 4:1 (1:0, 0:1, 3:0)
Branky: 43. a 46. P. Kane, 16. Krüger, 41. Versteeg - 33. I. Cole. Střely na branku: 33:41. Diváci: 21.514. Hvězdy zápasu: 1. Versteeg, 2. P. Kane, 3. Krüger (všichni Chicago).

Anaheim - Philadelphia 5:4 po sam. nájezdech (0:0, 3:3, 1:1 - 0:0)
Branky: 29. Fowler, 32. Getzlaf, 40. Vatanen, 55. Maroon, rozhodující sam. nájezd Perry - 29. a 60. Simmonds, 26. Raffl (Voráček), 31. Umberger. Střely na branku: 33:35. Diváci: 15.691. Hvězdy zápasu: 1. Vatanen (Anaheim), 2. Simmonds (Philadelphia), 3. Maroon (Anaheim).

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít