Organizaci MS chválil i Fasel. Nevím o žádném problému, ujišťuje prezident svazu

Po čtvrté hodině odpoledne začne v Praze a Ostravě mistrovství světa v ledním hokeji. Pro organizátory tak začíná vrchol několikaletých příprav. Předseda Českého svazu ledního hokeje Tomáš Král je s organizací spokojen a věří i v překonání diváckého rekordu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tomáš Král, šéf českého svazu ledního hokeje (ČSLH) | Foto: Filip Jandourek

Jste spokojen s tím, jak je šampionát připraven?

Jsem velmi spokojen, ale nejde o subjektivní pocit, ale o to, jak je příprava hodnocena ze strany Mezinárodní hokejové federace a jejích partnerů. Včera přiletěl pan René Fasel (předseda IIHF, pozn. red.), byl první mítink, který běžně trvá několik hodin. Byl za hodinu skončený, protože řekli, že není co řešit. Říkal, že má jedinou výtku. Prý vidí, že lidi se potřebují vyspat, ať jsou na dnešek fit.

Je něco, co se vám nepodařilo v souvislosti se šampionátem realizovat?

Přehrát

00:00 / 00:00

Ranní interview vedl s Tomášem Králem moderátor Radiožurnálu Jiří Chum

Nestává se to v životě často, ale nevím, že by někde byl nějaký problém. Připravené je všechno. Vždy se může něco vyvrbit, co nečekáte. Přál bych si, aby co nejsnadněji probíhalo odbavování a vstupy do hal. Je to ohromné množství lidí po každém zápase. Diváci halu opouští, vzápětí se jde nazpátek.

Jsou to technické věci, které úplně ovlivnit nejdou, musíme myslet také na bezpečnost všech.

Jaký očekáváte divácký zájem? Myslíte, že rekord v počtu diváků znovu dokážete překonat?

Praha držela ten titul, tak bychom byli rádi, aby návštěvy byly v Praze i Ostravě veliké. Ale není to náš cíl, abychom udělali divácký rekord. Prodejnost lístků a zájem o MS vede k tomu, aby se rekord opět překonal.

Nějaké vstupenky se dostaly do prodeje ještě v 10 hodin, o jaké jde?

Máme obrovské závazky vůči IIHF a jejím partnerům. Musíme pro ně lístky blokovat, s určitým, poměrně velkým množstvím, nemůžeme vůbec disponovat. Během celé doby příprav jsme se snažili kontrolovat, aby je partneři uvolnili, pokud se nevyužijí. Vždy jsme je dali obratem do prodeje.

Hrát s Jágrem je malý svátek, těší se Klepiš. Ve 2. útoku je doplní Kovář

Číst článek

Jak dlouhá a náročná cesta vedla k dnešnímu dni. Kdy jste vlastně poprvé začali uvažovat o tom, že budete chtít uspořádat šampionát v České republice?

Žádali jsme v roce 2008. V roce 2010 při kongresu v Německu nám byl přidělen, navíc jsme tehdy získali titul mistrů světa, takže to bylo příjemné.

Bylo to díky tomu i jednodušší?

To vůbec, rozhodnuto bylo už před finálovými zápasy. Získat mistrovství světa je velká diplomacie. Je o to obrovský zájem, ale povedlo se. Od té doby začaly přípravy. Naplno byl tým ustanoven před dvěma lety a od té doby je to každodenní těžká a složitá práce, ale myslím, že to bude stát za to.

Jiří Chum, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme