Organizátoři hokejového šampionátu chtějí přilákat do hlediště školáky

Na zápasy světového šampionátu hokejistů v Praze a Ostravě zatím chodí v průměru přes 11 tisíc diváků. Pokud by vysoká návštěvnost vydržela, získá Česká republika zpátky rekord, který jí loni sebral běloruský Minsk. Pomoci k tomu má i projekt "Vstupenky do škol", díky kterému mohou děti do ochozů stadionů při některých duelech zadarmo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vyprodaná O2 arena | Foto: Český rozhlas

Aktuálně asi neexistuje jednodušší cesta, jak se dostat k lístkům na zápasy světového šampionátu. S projektem Vstupenky do škol přišli organizátoři společně se svazem pár týdnů před zahájením turnaje.

Poptávka je sice veliká, ale ne natolik, jak by si například generální sekretář Českého svazu ledního hokeje Martin Urban přál. Z uvolněných vstupenek, kterých bylo celkem 35 tisíc, totiž ještě zbývá pětadvacet procent.

Přehrát

00:00 / 00:00

Projekt 'Vstupenky do škol' přiblížil generální sekretář ČSLH Martin Urban

„Vítáme každého, kdo projeví zájem. Akce je zaměřena základní školy, případně mateřské,“ podotkl generální sekretář Českého svazu ledního hokeje.

„Původně jsme projekt dělali pro školy v Praze, Středočeském kraji, Ostravě a Moravskoslezském kraji. Nabídka byla zpočátku omezená na 25 dětí na školu, školám se zájmem o více skupin jsme vyhověli. Vyhověno bylo i školám z jiných krajů, které se samy přihlásily,“ dodal Martin Urban.

Nelegální obchod s lístky na hokejové MS kvete. Policie podezírá pět lidí

Číst článek

Organizátoři už v první vlně školy sami oslovili, zájemci se mohou hlásit na e-mail projekt@iihfworlds2015.com.

Urbana mrzí každá volná sedačka

„Je mi osobně líto každé sedačky, která zůstane neobsazená. Pokud je můžeme zaplnit takovými smysluplným způsobem, tak stojí za to pro to něco udělat,“ řekl Martin Urban, který zároveň dodal, že s podobnou nabídkou přišel svaz i do klubů.

„Máme ještě rezervy, počítali jsme s deseti tisíci vstupenek. Princip je stejný, kluby akorát oslovujeme přes síť Českého svazu ledního hokeje,“ upozornil generální sekretář Českého svazu ledního hokeje.

Na vyprodané zápasy českého týmu se mladí sportovci nedostanou, ale 12. května mohou v Praze na vlastní oči vidět třeba duel Kanady s hvězdným Sidneyem Crosbym v sestavě proti Rakousku. V Ostravě zase mohou přihlížet například souboji Spojených států s Běloruskem.

Štěpán Pokorný, Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme