Oslaví Dominik Hašek 45. narozeniny vítězstvím proti Plzni?

Je to docela zajímavé, když se 45. kolo hokejové O2 extraligy hraje v den 45. narozenin pardubického brankáře Dominika Haška. Tak tedy - jak si připomenout všechno to, čím se proslavila tato nepřehlédnutelná osobnost českého hokeje?

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dominik Hašek | Zdroj: ČTK

Stačí vybavit si třeba poslední vteřiny památného olympijského finále v Naganu, jehož protagonistou brankář Hašek nepochybně byl.

Když Dominik Hašek předloni zakončil svoje osmnáctileté působení v zámořské NHL a vrátil se domů, samozřejmě musel nespočetněkrát odpovídat na otázku, co pro něho znamenal a znamená hokej.

Přehrát

00:00 / 00:00

Oslaví Dominik Hašek 45. narozeniny vítězstvím proti Plzni?

„Kromě toho, že člověk získává tituly nebo se mu podaří mít tu radost z vítězství a samozřejmě smutek z porážek, tak kromě toho si s sebou beru ještě spoustu vzpomínek, ať už na spoluhráče, trenéry nebo i další, s kterými jsem se setkával. V žádném případě nechci na hokej zanevřít," říká naganský hrdina.

Nějaký čas vydržel Dominik Hašek sledovat hokejové dění z tribuny, ale pak leckoho překvapil svým rozhodnutím: Mám chuť ještě to zkusit!

Petr Bříza obdivuje Haškovo odhodlání

Před letošní sezónou se pustil do přípravy s takovou vervou, že jeho vrstevník a bývalý gólman Sparty Petr Bříza nemohl než poznamenat: „Mě to trošku bolelo za Hašana, když jsem viděl, jaké galeje podstupuje."

Pak ale Haškovi rovnou skládá poklonu za jeho píli: „On je nesmírně ctižádostivý a je to pro extraligu skvělá osobnost. Tím, že jsme oba stejně staří, tak má můj obdiv, že se do tohoto nechci říct dobrodružství, ale do tohoto návratu znovu pustil. Přeju mu, aby mu hlavně sloužilo zdraví."

Při dnešní oslavě Haškových narozenin v Pardubicích budou spoluúčinkovat hráči Plzně aneb diváky čeká druhý hokejový zákusek v podobě utkání dvou nejlepších týmů extraligové tabulky.

A na které další zápasy zamíříme po 19-té hodině v pořadu S mikrofonem za hokejem? Zlín - Třinec, Vítkovice- Litvínov, Mladá Boleslav- Sparta, Slavia- Kladno a Brno- České Budějovice.

Aleš Procházka, Martin Hlucháň Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme