Oslavy Chomutova se odkládají. O vítězi baráže rozhodne až sedmý duel v Boleslavi

Až rozhodující sedmý zápas určí posledního účastníka příští sezony hokejové Tipsport extraligy. Mladá Boleslav zvítězila v šestém duelu na ledě Chomutova 3:2 a srovnala stav série na 3:3. Sedmé utkání se hraje ve čtvrtek v Mladé Boleslavi.

Hokejisté Mladé Boleslavi vyhráli v Chomutově 3:2 a vynutili si sedmý zápas

Hokejisté Mladé Boleslavi vyhráli v Chomutově 3:2 a vynutili si sedmý zápas | Zdroj: ČTK

Piráti začali aktivně, ale jejich šance zlikvidoval brankář Hübl. V 11. minutě naopak hosté využili přesilovku zásluhou Tomase, který trefil odkrytou branku. Vyrovnat mohl Hřebejk, ale trefil opět jen Hübla. V 19. minutě přišli Piráti o útočníka Lapšanského, který narazil kolenem na hostujícího Drábka.

Další nepříjemné zranění přišlo hned v úvodu druhé třetiny, kdy na ledě zůstal bez hnutí ležet mladoboleslavský útočník Loskot a nejevil známky vědomí. Po rychlé pomoci lékařů ho z ledu odvezli domácí Sikora a hostující Drábek. Poté byl ve velké šanci chomutovský Havíř, ale neuspěl. Ve 28. minutě hráli Piráti přes půl minuty přesilovku čtyři na tři, poté 23 sekund pět na tři, ale nevyužili ji.

Vyrovnat mohl Seman, ale nejprve ho vychytal Hübl a poté zakročil ležící Drábek. V oslabení mohl naopak přidat druhý gól Boleslavi Balaštík, ale Řehoře nepřekonal. Ve 34. minutě už se domácí dočkali, když přesilovku využil Jíra. Radost ale vydržela Pirátům jen dvě minuty. Další početní výhodu využil Žabka. Těsně před druhou přestávkou ale srovnal skóre Kraft.

Ve třetí třetině se hrálo opatrně. V 50. minutě rozhodl o výhře Mladé Boleslavi Balaštík. Domácí se snažili o vyrovnání, ale nevyužili ani power-play.

Baráž o hokejovou extraligu - 6. zápas:

Piráti Chomutov - BK Mladá Boleslav 2:3 (0:1, 2:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 34. Jíra (Kraft, Pulpán), 40. Kraft (Pulpán) - 11. Tomas (Mozík, Žabka), 36. Žabka (D. Výborný, Tomas), 50. Balaštík (Pabiška, Rýgl). Rozhodčí: Hribik, Hodek - Pouzar, Charvát. Vyloučení: 7:10, navíc Hřebejk (Chomutov) 10 min. Využití: 2:2. Diváci: 5250 (vyprodáno). Stav série: 3:3

Chomutov: Řehoř - Pavlas, Pulpán, Havíř, Macháček, Rutta, J. Mrázek, Bartejs - Jíra, Kraft, Hřebejk - D. Hruška, Jan Kovář, Milan Procházka - Ondřej, Sikora, Hromas - Lapšanský (21. Gajovský), Diviš, F. Seman. Trenéři: Doležal, Gudas a Mikšovic

Mladá Boleslav: J. Hübl - Žabka, Beňovič, Rýgl, Baldwin, Drábek, Chaloupka, Mozík, Dudáš - Nouza, D. Výborný, Mikulík - Balaštík, Podkonický, Pabiška - Bahenský, Stieler, Goertzen - Loskot, Jiránek, Tomas. Trenéři: Novák a Hiadlovský