Palačinky i cvičení před televizí. To jsou příčiny sportovní dlouhověkosti Jaromíra Jágra

Hraje tak dobře a tak dlouho, protože se umí starat o svoje tělo. Pro Jaromíra Jágra to platí také o jeho 44. narozeninách. Lidé ho zbožňují nejen za to, co předvádí na ledě, ale i proto, že jim je blízký. Třeba tím, jak se prezentuje na sociálních sítích.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jaromír Jágr se před dvěma týdny stal nejstarším hráčem, který skóroval v Utkání hvězd NHL | Zdroj: Reuters

Před pár lety například nejslavnější český hokejista prostřednictvím internetového videa ukázal, jak se připravuje, a tak lidé mohli mít pocit, že prostě cvičí s Jágrem.

Na videu z kladenského zimního stadionu Jágr klidně prozradil svoje recepty na fyzickou připravenost.

„Každá noha je jinak silná. Jedna noha je odrazová, takže ta by měla být vždycky silnější. Proto posiluji každou nohu zvlášť, aby se to nějakým způsobem vyrovnalo,“ říká Jágr.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jaromír Jágr za svou profesní dlohověkost vděčí i kvalitnímu tréninku

Lehce zpocený Jágr při vysvětlování leží a ukazuje, jak se to dělá. Pak radí třeba, jak posilovat ramena, kterými on specifickým způsobem odstavuje obránce. Sedne si, opře se a vezmi spíš lehčí činky.

„Dělám, jako když plavu. A to bys měl dělat do té doby, dokud ti nespadnou ruce na zem. Dá se to dělat všude, třeba když se díváš se na televizi. Proto ti někdy ani nepřijde, že cvičíš. Díváš se na televizi, čas ti utíká a pak zjistíš, že jsi naposiloval víc než lidi, kteří chodí na dvě hodiny do posilovny,“ vysvětluje nynější hráč Floridy.

Jágr se také proslavil svými palačinkami. Ne snad, že by to byla specialita z kuchyně maminky Anny, ale jsou to železné kotouče, které si Jágr navlíkne na hokejku, aby jí měl těžší, a simuluje, že kličkuje.

Jágr oslaví 44. narozeniny. Hokejové Kladno mu dalo dárek: vítězství v základní části

Číst článek

„Dají se cvičit různé úhly, různé osmičky. Musí se posilovat, dokud můžeš. Pamatuji si, že mi jeden trenér, když jsem byl malý, říkal: 'Posilovat v době, kdy to jde, může i moje babička. Nejdůležitější ale je posilovat, když už nemůžeš',“ zavzpomínal Jágr.

V následující části videa se Jágr přesune na led, kde je jeho instruktáž samozřejmě záživnější. Jedná se o cenné rady pro mladé, kteří po zhlédnutí videa nabydou pocitu, že Jágr není jenom ten pán z televize, novin a jiných médií, ale že je to kluk z Kladna, který dobyl hokejový svět, vezme si tepláky a vyrazí na stadion natočit video, jak se to má dělat.

Díky skvělému tréninku může být Jágr i po svých 44. narozeninách platným členem národního týmu. Nový realizační tým kolem Josefa Jandače se pokusí ho přesvědčit. Komunikaci s osmašedesátkou budou mít na starosti jeho bývalí spoluhráči.

Přehrát

00:00 / 00:00

Vyloučen není ani návrat Jaromíra Jágra do reprezentace

„Jarda mužstvu má co dát. Bude záležet jen na něm, jestli bude chtít reprezentovat, nebo je jeho rozhodnutí skončit definitivní. Dáme si nějakou večeři, pokecáme a uvidíme, jak se cítí,“ plánuje nový manažer reprezentace Martin Ručinský, který Jágra přemluvil i k účasti na loňském MS v Praze.

V partě, která bude dávat dohromady tým na Světový pohár je i Jaroslav Špaček, ten už na cestě v NHL byl, s Jágrem se potkal, ale po návratu výsledek neoznámil. „Probrali jsme, co jsme potřebovali,“sdělil.

Jisté je to, že Jágr nebude v první nominaci na Světový pohár na začátku března. A pokud bude zdravý, jeho účasti na turnaji v Torontu brání už jen jeho slovo, kterým ukončil reprezentační kariéru. Obnovit jí může třeba v září, ve čtyřiačtyřiceti letech, takové narozeniny dnes Jaromír Jágr slaví.

Jaromír Jágr (počty gólů k 14. 2. 2016) | Foto: Český rozhlas, Michal Jindra

František Kuna, Vojtěch Man, Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme