Palát po uzdravení zářil, gólem a asistencí pomohl Tampě k obratu

Hokejista Ondřej Palát se v NHL podílel dvěma body na vítězství svého týmu. Tampa Bay i díky gólu a asistenci českého útočníka porazila Montreal 4:3 v prodloužení. Dvě brankové přihrávky zaznamenal Dmitrij Jaškin při výhře St.Louis nad Philadelphií 6:3. Florida prohrála s Torontem 2:3 po samostatných nájezdech, asistenci si připsal za domácí Pantery Jakub Kindl.

Ondřej Palát a obranná hradba Montrealu

Ondřej Palát a obranná hradba Montrealu | Zdroj: Reuters

Ondřej Palát v posledním měsíci nebodoval, dva týdny dokonce chyběl kvůli zranění, ale comeback to sestavy Lightning se mu povedl skvěle. Byl na ledě u všech čtyř gólů Tampy Bay proti Montrealu a stal se druhou hvězdou zápasu.

Poprvé se do statistik zapsal v 11. minutě. Zachytil puk na modré čáře a rozjel kombinaci, na jejímž konci vyrovnával Tyler Johnson na 1:1. Canadiens pak ale odskočili a po dvou třetinách vedli 3:1.

V poslední části hry Tampa dostala zápas do prodloužení. Na 3:3 vyrovnával Palát v přesilové hře tři a půl minuty před koncem přesnou střelou z pravého kruhu.

Obrat zápasu završil v prodloužení Tyler Johnson, Tampa po výhře 4:3 v prodloužení bere 2 body.

Hokejistům Philadelphie se po dlouhý vítězné šňůře přestalo dařit a prohrála pátý z posledních pěti zápasů. V St. Louis podlehli 3:6 po hattricku Robbyho Fabbriho, na druhý a třetí gól mu asistoval Dmitrij Jaškin.

Obránce Jakub Kindl přihrál na jeden gól Floridy, která podlehla Torontu 2:3 po samostatných nájezdech. Panteři sice dokázali v úvodu třetí třetiny smazat dvoubrankové manko, v penaltovém rozstřelu se ale neprosadili, naopak ve třetí sérii rozhodl o výhře Maple Leafs Mitchell Marner. Jaromír Jágr po třech zápasech nebodoval.

Statistika NHL:
Florida - Toronto 2:3 po sam. nájezdech (0:1, 0:1, 2:0 - 0:0)
Branky: 41. Marchessault, 43. Trocheck (Kindl) - 11. Matthews, 38. Nylander, rozhodující sam. nájezd Marner. Střely na branku: 47:40. Diváci: 16.965. Hvězdy zápasu: 1. Marner (Toronto), 2. Trocheck, 3. Luongo (oba Florida).

Pittsburgh - Carolina 3:2 (0:1, 1:1, 2:0)
Branky: 21. Crosby, 42. Kunitz, 56. Hagelin - 9. Lindholm, 33. Stempniak. Střely na branku: 26:46. Diváci: 18.653. Hvězdy zápasu: 1. Hagelin, 2. Kunitz (oba Pittsburgh), 3. Lindholm (Carolina).

St. Louis - Philadelphia 6:3 (2:1, 0:1, 4:1)
Branky: 20., 56. a 58. Fabbri (na druhou a třetí Jaškin), 16. Shattenkirk, 46. Perron, 48. Upshall - 4. Simmonds, 25. Cousins, 45. Schenn. Střely na branku: 25:20. Diváci: 19.409. Hvězdy zápasu: 1. Fabbri, 2. Parayko, 3. Upshall (všichni St. Louis).

Tampa Bay - Montreal 4:3 v prodl. (1:2, 0:1, 2:0 - 1:0)
Branky: 11. a 62. Johnson (na první Palát), 52. Hedman, 57. Palát - 4. Radulov, 14. Weber, 24. Terry. Střely na branku: 30:22. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. Johnson, 2. Palát (oba Tampa), 3. Weber (Montreal).

Vancouver - Los Angeles 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
Branky: 3. Eriksson, 21. H. Sedin - 57. Pearson. Střely na branku: 20:37. Diváci: 18.865. Hvězdy zápasu: 1. Miller (Vancouver), 2. Doughty (Los Angeles), 3. Eriksson (Vancouver).

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít