Palát se v NHL podruhé trefil, jeho Tampa zdolala Philadelphii

Český hokejový útočník Ondřej Palát si v NHL připsal druhou trefu v letošní zkrácené sezoně a i díky jeho gólu zdolala Tampa Philadelphii 4:2. Šestý zásah v tomto ročníku zámořské soutěže zaznamenal Jiří Hudler, nic to ale nezměnilo na prohře Calgary s Dallasem 3:4.

Jiří Hudler (uprostřed) se proti Dallasu v NHL trefil, na výhru Calgary to ale nestačilo | Zdroj: Reuters

Ondřej Palát otevíral v 7. minutě utkání Tampy s Philadelphií skóre, když zpracoval v protiútoku přesnou přihrávku od Tyrella a gólmana hostí Bryzgalova překonal rychlou střelou zápěstím.

Utkání ale bylo vyrovnané, Flyers dokázali náskok domácích dvakrát dohnat, rozhodující momenty přišly v posledních deseti minutách. Nejprve se v 50. minutě trefil Purcell, jeho branka se nakonec ukázala jako vítězná.

Definitivní pojistku přidal při power play Philadelphie v poslední minutě utkání Stamkos, pro kterého to byla už 21. trefa v letošní sezoně a vévodí střelecké tabulce ligy. Navíc si připsal už 200. zásah v NHL a zapsal se do historie zámořské soutěže jako čtvrtý nejmladší hráč, který tuto hranici pokořil.

Do střeleckých statistik se zapsal také útočník Jiří Hudler, jenomže ani jeho branka nezabránila porážce Calgary na ledě Dallasu 3:4. Stars položili základ úspěchu už v první třetině, ve které skórovali hned třikrát.

Statistika NHL:

New York Rangers - Carolina 2:1 po sam. nájezdech (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0)
Branky: 32. Stepan, rozh. nájezd Nash - 20. E. Staal. Střely na branku: 36:30. Diváci: 17 200.

Tampa Bay - Philadelphia 4:2 (2:1, 0:1, 2:0)
Branky: 7. Palát, 18. Pyatt, 50. Purcell, 60. Stamkos - 14. Talbot, 36. Giroux. Střely na branku: 27:30. Diváci: 19 204.

Dallas - Calgary 4:3 (3:0, 0:2, 1:1)
Branky: 19. a 53. Eriksson, 14. E. Cole, 16. Nystrom - 32. Hudler, 35. Bouwmeester, 56. Tanguay. Střely na branku: 24:19. Diváci: 16 057.

Los Angeles - Phoenix 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)
Branky: 7. Muzzin, 29. Toffoli, 47. Kopitar, 48. Carter. Střely na branku: 29:27. Diváci: 18 118.

Vancouver - Minnesota 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)
Branky: 31. H. Sedin - 36. Brodin, 44. Coyle, 50. Cullen. Střely na branku: 36:25. Diváci: 18 910.

Anaheim - San Jose 5:3 (1:1, 3:1, 1:1)
Branky: 15. a 60. Beauchemin, 32. Holland, 32. Etem, 34. Getzlaf - 20. Demers, 40. Marleau (Havlát), 47. Irwin. Střely na branku: 28:35. Diváci: 14 441.

Colorado - Chicago 2:5 (1:2, 1:2, 0:1)
Branky: 20. Landeskog, 39. Hejduk - 4. Hayes, 5. Shaw, 28. P. Kane, 35. Seabrook, 57. Toews. Střely na branku: 19:32. Diváci: 16 952.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít