Palátův gól otevřel semifinále konferencí NHL, Islanders ale zápas s Tampou otočili

V Západní konferenci NHL začala první semifinálová série. První gól souboje Tampy Bay s newyorskými Islanders sice vstřelil Ondřej Palát, Ostrované ale zápas otočili a vedou 1:0 na zápasy. Na východě se teprve dohrávalo čtvrtfinále. Nashville porazil v sedmém zápase Anaheim a čekají ho San Jose Sharks.

Ondřej Palát sice dal první gól zápasu, vedení v sérii ale získali Islanders

Ondřej Palát sice dal první gól zápasu, vedení v sérii ale získali Islanders | Zdroj: Reuters

Když si Ondřej Palát po třech minutách zápasu v New Yorku najel do prostoru mezi kruhy na Drouinovu přihrávku a ranou z voleje propálil brankáře Greisse, šli hokejisté Lightning v úvodním semifinále Západní konference do vedení. To jim ale vydrželo necelé tři minuty, pak Bishopa překvapil obránce Harmonic.

Závěr první třetiny ovládla třetí formace Islanders, konkrétně mladíci Ryan Strome a Shane Prince. Dvěma góly během tří minutu otočili zápas. Když v polovině zápasu zvýšil John Tavares na 4:1, odjel Ben Bishop z branky.

Tampa se ještě dokázala ve třetí třetině přiblížit na rozdíl jediné branky, 55 vteřin před koncem ale rozhodl střelou do prázdné branky Cal Clutterbuck o vítězství Islanders 5:3 a vedení 1:0 v sérii.

Zatímco ve Východní konferenci se hraje semifinále, na západě se dohrával poslední zápas čtvrtfinále. Rozhodující sedmé střetnutí mezi Anahaimem a Nashvillem rozhodli hostující Predátoři dvěma góly v první třetině.

Kačerům dal naději na začátku poslední dvacetiminutovky Ryan Kesler, ale nikomu dalšího se ale Pekku Rinneho v brance Predators překonat nepodařilo. Nashville se tak v semifinále konference utká se San Jose Sharks.

Play off NHL:
1. kolo:
Západní konference - 7. zápas:
Anaheim - Nashville 1:2 (0:2, 0:0, 1:0)
Branky: 42. Kesler - 7. Wilson, 16. Gaustad. Střely na branku: 37:20. Diváci: 17.407. Hvězdy zápasu: 1. Rinne (Nashville), 2. Kesler, 3. Getzlaf (oba Anaheim). Konečný stav série: 3:4.

2. kolo:
Východní konference - 1. zápas:
Tampa Bay - NY Islanders 3:5 (1:3, 0:1, 2:1)
Branky: 4. Palát, 48. Kučerov, 58. Filppula - 18. a 20. Prince, 6. Hamonic, 29. Tavares, 60. Clutterbuck. Střely na branku: 36:22. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. Prince, 2. Nelson (oba Islanders), 3. Kučerov (Tampa). Stav série: 0:1.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít