Panteři věnují Jágrovi zápas NHL. Český hokej potřebuje dravé idoly, míní bývalý reprezentant Fischer

Přiznejte se, kolikrát jste ráno vstali a z médií zjistili, že Jaromír Jágr překonal dalších hokejový milník v NHL. Možná to ani nespočítáte. Posun české legendy na druhé místo kanadského bodování historie inspirovalo vedení Floridy k neobvyklému kroku. Během noci na sobotu věnuje Jágrovi zápas NHL.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jaromír Jágr | Zdroj: Reuters

„Je to jedině dobře. Pro vývoj českého hokeje je strašně důležité, aby byly co nejdravější idoly. A to Jaromír je,“ připomíná bývalý obránce Detroitu Jiří Fischer.

Fischer se potkával s Jágrem jako protihráč šest sezon v NHL, naopak s ním vyhrál mistrovství světa ve Vídni v roce 2005. Zná ho ale odmala. „V sedmé třídě mi táta řekl, abych se s ním šel vyfotit, protože áčko trénovalo na Kladně a my jsme hráli po nich. Babička má pořád tu fotku doma vystavenou,“ tvrdí Fischer.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jiří Fischer zná Jaromíra Jágra odmala. V NHL se s ním potkával jako protihráč šest sezon a v roce 2005 s ním vyhrál mistrovství světa ve Vídni

Vystavovat si nějaký suvenýr s Jágrem, budou moci fanoušci Panthers po zápase s Nashvillem, který je věnovaný právě české osmašedesátce. Prvních deset tisíc fanoušků dostane vzpomínkové tričko s kladenským rodákem. A může to být motivací třeba pro malé hokejisty. Něco podobného Fischer moc dobře zná.

„Mám dva syny ve věku 14 a 10 let. Když oba trénovali na Kladně, Jaromíra jsem viděl každý den na zimáku. A on každý den dělal něco, aby zlepšoval sám sebe. Jeden den kickbox, led, posilovna, rehabilitace. Mít takový zápal je nejdůležitější pro vytváření konkurence. Zoceluje to charakter a člověk může něčeho dosáhnout ve světě,“ míní FIshcer.

Tématem zápasu Florida Nashville budou pro hokejisty samozřejmě dva body, je to regulérní utkání základní části NHL. Hala v Sunrise ale bude patřit Jágrovi.

Proto se prodávají lístky za 68 dolarů, ty levnější pak mají cenu 18,88 dolaru. Když totiž odeberete desetinnou čárku, dostanete číslo 1888, což je počet bodů, který Jágr potřeboval, aby překonal Messiera. A Panthers to rádi připomenou.

František Kuna Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme