Pardubice s Haškem v brance na úvod O2 extraligy prohrály se Zlínem

Úřadující mistr Energie Karlovy Vary vstoupil do nové sezóny vítězstvím v Kladně. Třinečtí Oceláři vezou tři body ze Slávie.

Dominik Hašek v dresu Pardubic

Dominik Hašek v dresu Pardubic | Zdroj: ČTK

HC Eaton Pardubice - PSG Zlín 1:2 po samostatných nájezdech

00:00 / 00:00

hokej O2EL PCE-ZLN

Perníkaři vstoupili do utkání výborně a za snahu byli odměněni gólem Petra Sýkory. Zlín i bez Jaroslava Balštíka byl, ale více než vyrovnaným soupeřem. Dominik Hašek, jahož návrat do pradubické branky přilákal do hlediště více jak 8000 diváků, musel několikrát předvést, že chytat ani ve 44 letech rozhodně nazaúpoměl. Na Důrasovi střelu z 28 minuty, ale přeci jen nestačil. Přes několik šancí na obou stranách dospěl zápas až k samostatným nájezdům. Berani v nich ukázali, že se na "Dominátora" připravili velmi dobře. Důras i Hamrlík své nájezdy totiž s přehledem proměnili. Dva body tak putují do Zlína.

Branky: 9. P. Sýkora  - 28. Důras, rozhodující nájezd Důras.

HC GEUS OKNA Kladno - HC Energie Karlovy Vary 3:5

Hokej-O2EL-Kla-KV

Mistrovský tým Karlových Varů začal sezónu velkým náporem, již ve 12. minutě přes léto mohutně posílené Kladno prohrávalo 3:0. Domácí se dokázali dvakrát dotáhnout na rozdíl jedné branky, nicméně hosté si náskok udrželi až do konce.

Branky: 30.Čurilla, 34. Bělohlav, 56. Tenkrát - 5. Melenovský, 6. Dej, 12. Pech, 52. Skladaný, 59. Němec

HC Mountfield - HC Litvínov 4:1

Hokej-O2EL-CB-Lit

České Budějovice rázně vykročily k zapomenutí neúspěšné loňské sezóny.  První branku vsítil Libor Kůrka, který v po letní roztržce s vedením málem v přestávce odešel na hostování do prvoligového Tábora. Do konce druhé třetiny nasázeli domácí další tři góly. Po té, co hosté dosáhli čestného úspěchu se zápas dohrával ve volném tempu.

Branky: 13. Kůrka, 16. Gulaš, 26. Květoň, 38. Snopek - 43. Kubinčák

BK Mladá Boleslav - Bílí Tygři Liberec 2:1

Hokej-O2EL-MB-Lib

V nervózním zápase byli úspěšnější domácí, když na úvodní branku domácích dokázali dvakrát odpovědět ještě do poloviny utkání. Přes několik šancí ve zbytku utkání další gól nepadl.

Branky: 9. Nouza, 28. Sýkora - 5. Bartovič

HC Kometa Brno - HC Plzeň 1929 1:2

hokej O2EL BRN-PLZ

Plzeňští hokejisté s novým názvem zkazili extraligovou premiéru Komety. Po opatrné první třetině Západočeši dvakrát udeřili. Zaplněná hala Rondo se gólu dočkala až deset minut před koncem, v závěru si hosté vítězství pohlídali.

Branky: 49. Dopita - 22. Kovář, 25. Hvila

HC Vítkovice Steel - HC Sparta Praha 2:1 po samostatných nájezdech

Hokej-O2EL-Vit-Spa

V tradičním duelu diváci dlouho gól neviděli. Po dvou vyrovnaných třetinách, kdy na ledě dominovali oba gólmani, udeřil až ve 45. minutě Tomáš Netík. Po vyrovnání domácích další góly nepřineslo ani prodloužení. Samostatné nájezdy rozhodl střelec dnešního zápasu Jiří Burger.

Branky: 52. Burger, 66. Burger - 45. Netík

HC Slavia Praha - HC Oceláři Třinec 4:5

hokej O2EL SLA-TŘI

Hokejisté Třince překvapili svěřence trenéra Růžičky rychlým vstupem do utkání a v polovině zápasu vedli už 4:1. Slávisté se nevzdávali, utkání zdramatizovali, ale na vyrovnání to nestačilo. Rozhodující branku vsítil v 56.minutě třinecký Růžička.

Branky: 17. Červenka, 35. D. Hruška, 46. Tomica, 58. Branda - 7. Balej, 13. M. Růžička, 28. Balej, 31. Zíb , 56. M. Růžička