Pardubice získaly hokejový titul, Hašek se raduje ze svého prvního „ČESKÉHO“ titulu

Hokejisté Pardubic zvítězily ve čtvrtém utkání finále play off České pojišťovny na ledě Vítkovic 3:2 v prodloužení. Celou sérii tak vyhráli 4:0 na zápasy a získali po pěti letech extraligový titul.

Pardubice slavi hokejový titul

Pardubice slavi hokejový titul | Zdroj: ČTK

Vítkovice Steel - Eaton Pardubice 2:3 v prodloužení (0:1, 1:0, 1:1 - 0:1)

Vstup do utkání vyšel hostujícímu celku náramně. Po19 vteřinách byl vyloučen vítkovický Michal Barinka a Eaton první početní výhody využil. V čase 1:14 vypálil od modré čáry Nakládal, jeho střelu tečoval Daniel Rákos a Štěpánek už nestačil zareagovat.

Rychlá první branka dala hře spád a diváci se bavili hrou odpovídající extraligovému finále. Domácí se snažili o vyrovnání, ale dobrá obrana Pardubic a opět skvělý Hašek dlouho drželi hubené vedení.

00:00 / 00:00

Utkání očima reportéra Pavla Petra

To se změnilo jen pár vteřin před druhou sirénou a opět to bylo v přesilové hře. Při vyloučení Pineaulta se ranou nekompromisní prosadil Vladimír Sičák. To časomíra ukazovala 39:37.

I do třetice se měnilo skóre v početní převaze. V polovině třetí třetiny se za vysokou hůl poroučel na trestnou lavici Nakládal. Vítkovice vytvořily tlak na Haška, který byl v permanenci střel. S tou,která vylétla z hokejky Barinky, už si ale neporadil.

Domácí mohli svůj náskok pojistit necelé čtyři minuty před koncem třetí třetiny. Svačina se prodral před Haška, byl zahákován a Vítkovice dostaly možnost trestného střílení.

Toho se ujal Viktor Ujčík. Blafákem do bekhendu rozhodil pardubického brankáře, ale otevřenou branku přestřelil o několik centimetrů. Přesto si ještě Moravané vytvořili několik příležitostí ke skórování, ale Hašek byl úspěšnější.

Svěřenci trenéra Sýkory však nesložili zbraně a v 58. Minutě se přesunul na střídačku ochránce jejich svatyně. Brzy na to pálil Pineault, ale Štěpánek byl pozorný. Po následné buly však napálil dva metry za modrou čáru kotouč Píša a svým čtvrtým gólem ve finálové sérii vyrovnal na 2:2 a vynutil pro svůj tým prodloužení.

Nastavení se ještě nestačilo ani pořádně rozeběhnout a už skončilo. Po 42 vteřinách se dokonale trefil nad lapačku Štěpánka Radovan Somík a ukončil zápas, finále i celý letošní ročník extraligy.

Branky a nahrávky: 40. Sičák (Kvapil, Barinka), 52. Barinka - 2. Rákos (Nakládal, Kolář I), 59. Píša (Pineault), 61. Somík . Rozhodčí: Hradil, Hribik - Barvíř, Blümel.

Vítkovice: Štěpánek - Jurečka, Barinka, Sičák, Kuboš, Voráček, Trnka, Rehák - Klimek, Burger, Strapáč - Kvapil, Vrána, Treille - Ujčík, R. Hruška, Svačina - Šedivý, Štefanka, Krenželok. Trenéři: Hadamczik a Konečný.

Pardubice: Hašek - Nakládal, Havíř, Jillson, MacKenzie, Píša, Kočí, Kolář II - Kolář I, Koukal, Rákos - Pineault, Špirko, Somík - P. Sýkora, Zohorna, Pivko - Cetkovský, Kousal, Buchtele. Trenéři: V. Sýkora a Votruba.

Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít