Pardubický kouč Hynek: Koukal je nepostradatelný!

Trenér hokejové reprezentace Alois Hadamczik vzal na vědomí, že Pardubice, Plzeň a České Budějovice nepustí své hráče na ruský díl Euro Hockey Tour. Na tyto tři extraligové kluby totiž v prosinci čeká finálový turnaj European Trophy a chtějí mít k dispozici svoje opory. A tak se v nominaci na Channel One Cup v Moskvě neobjeví v českém výběru ani pardubický kapitán Petr Koukal.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petr Koukal slaví gól do sítě zlínského Tomáše Duby | Zdroj: ČTK

Jsou možná mezi hokejisty tací, kteří ani tak moc nevnímají, že jejich dres zdobí kapitánské céčko. Petr Koukal má ovšem jinou krevní skupinu a před startem sezóny fanouškům sliboval. „Budu chtít jít hráčům příkladem na ledě, ne v kabině nějakými proslovy. Zodpovědnosti se nezříkám, chci to brát na sebe!“

A jak se to projevuje v praxi? Kapitánské zásluhy nelze přepočítávat pouze na góly nebo asistence, ale třeba také na počet odehraných minut, na chuť udělat maximum pro to, aby mužstvo nezůstávalo fanouškům pokud možno nic dlužno. V tomto směru si na Petra Koukala ani jeho nadřízení nemohou v letošní sezóně stěžovat.

Přehrát

00:00 / 00:00

Hokejový kapitán Pardubic Koukal nepojede na Channel One Cup

„Za říjen a listopad odehrál Petr třiadvacet zápasů. Vynechal akorát utkání na Slavii, protože měl střevní potíže. Je to náš nevytěžovanější hráč, nasazujeme ho do přesilovek i oslabení. Koukal je dlouhodobě náš nejlepší hráč, takže v osobních soubojích trnu, aby se mu něco nestalo,“ přiznává pardubický trenér Pavel Hynek.

A raději si ani nezkouší představit, jak moc by uškodila jeho týmu, zápasícímu s marodkou, případná absence Petra Koukala v nejbližších extraligových zápasech nebo v rozhodujících utkáních European Trophy.

„Od začátku jsme ji brali jako prestižní záležitost. Pro celý český hokej je dobře, že do finálové osmičky postoupily všechny tři extraligové týmy. Teď se ale naše myšlenky ubírají k nejbližším zápasům, které musíme zvládnout.

A Petra Koukala bude při tom věru zapotřebí. Proto pardubický trenér přivítal pondělní domluvu, podle které se Alois Hadamczik při sestavování týmu pro Channel One Cup poohlédne tentokrát jinde.

Zvítězil zdraví rozum?

„Tohle není téma pro trenéry, ale klubové manažery a vedení svazu. Jsem ale rád, že to takhle dopadlo. Zvítězil zdraví rozum. Bylo by špatné, kdybychom jeli bez kapitána. Podobně možná hůř by na tom byly Budějovice bez své jedničky.“

A co na to samotní hráči? Petr Koukal stejně jako například budějovický gólman Kovář teď mohou doufat, že prosincová mezinárodní prověrka, kterou absolvují v barvách svého klubu, bude pro ně přínosem a že boj o místo v nominaci na světový šampionát 2012 se pro ně absencí na druhém z turnajů započítávaných do EHT příliš nezkomplikuje.

Aleš Procházka, Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme