Pardubičtí hokejisté porazili v extralize popáté za sebou Liberec

Hokejisté Liberce i po předehrávce 36. kola Tipsport extraligy čekají už deset utkání na tříbodové vítězství. Bílí Tygři totiž nestačili na svém domácím kluzišti na úřadujícího mistra z Pardubic a prohráli 1:4.

Autor čtvrtého gólu Pardubic Jiří Cetkovský (uprostřed) se raduje se spoluhráči

Autor čtvrtého gólu Pardubic Jiří Cetkovský (uprostřed) se raduje se spoluhráči | Zdroj: ČTK

Východočeši tak nadále v české nejvyšší soutěži zůstávají na 11. místě. Libereckým svěřencům kouče Pešána patří předposlední tedy 13. příčka, ale se stejným bodovým ziskem jako nováček z Chomutova.

Díky zodpovědnosti v obraně a šikovnosti před soupeřovou brankou, vedli pardubičtí po dvou třetinách 3:0 zásluhou Zohorny z trestného střílení a tref Noska a Kousala. Pak ale začali hrát až příliš opatrně a domácí v 52. minutě snížili.

Přesně k tyči zamířil z mezikruží Filippi. Jenomže pardubičtí hokejisté opět přidali plyn a nepřipustili žádné další komplikace. Definitivní podobu výsledku dal dvě minuty před koncem při power play útočník "Perníkářů" Cetkovský.

Předehrávka 36. kola hokejové extraligy:

Bílí Tygři Liberec - HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 1:4 (0:1, 0:2, 1:1)

Branky a nahrávky: 52. Filippi (T. Urban) - 19. T. Zohorna z trest. střílení, 21. T. Nosek (Kousal, V. Kočí), 40. Kousal (Buchtele, Benák), 58. Cetkovský (Nahodil, Semorád). Rozhodčí: Husička, Turčan - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 5:5, navíc P. Nedvěd (Liberec) 10 min. a do konce utkání. Bez využití. Diváci: 4237

Liberec: Pinc - Čakajík, Štich, Vitásek, Výtisk, Čutta, Jánošík, Havíř, Ulrych - Galamboš, P. Nedvěd, Bulíř - Duda, Filippi, Víšek - Bárta, T. Urban, Vantuch - Dušek, R. Vlach, Bortňák. Trenéři: Pešán, M. Černý a Kapoun
Pardubice: Salfický - Benák, Vašíček, Píša, M. Drtina, V. Kočí, Gawryletz - Šagát, T. Zohorna, Somík - J. Veselý, T. Nosek, Starý - Radil, Kousal, Buchtele - Cetkovský, L. Nahodil, Semorád. Trenéři: Trličík a Lubina

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít