Pardubičtí hokejisté srovnali stav semifinále na 1:1

Po druhém duelu semifinálové série play-off České pojišťovny mezi Vítkovicemi a Pardubicemi mají do finále oba celky stejně daleko. Domácí na úvodní vítězství nenavázali, Východočeši vyhráli 3:2.

Vítkovičtí hokejisté právě dostali gól. Brankář Málek se vyčítavě kouká na obránce Vosátka | Zdroj: ČTK

HC Vítkovice Steel - HC Eaton Pardubice 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)

Útočník Moravanů Viktor Ujčík přidal další dvě trefy do své rekordní statistiky gólů v play-off. Teď už jich má na kontě 54, a odpoutal se tak od Jiřího Zelenky, s nímž se dosud dělil o prvenství v historické tabulce.

00:00 / 00:00

Podle vítkovického útočníka Viktora Ujčíka rozhodla nevyužitá dvojnásobná přesilovka

Na druhé semifinálové vítězství ale Vítkovicím Ujčíkova produktivita nestačila, trojnásobný světový šampion totiž v obou případech jen snižoval. Nejdříve na 1:2, když se předtím prosadili Koukal s Píšou, podruhé na 2:3 v poslední minutě poté, co deset minut předtím zařídil dvoubrankové vedení Pardubic Starý.

O svém rekordu se Ujčík po utkání bavit nechtěl, bylo vidět, jak ho mrzí porážka.

"Měli jsme asi minutu a půl přesilovku pět na tři a nedokázali jsme dát gól, i když jsme stříleli hodně. V play-off to takhle chodí... Musím ale na druhou stranu přiznat, že Pardubice hrály ve třetí třetině hodně dobře, aktivně. V play-off předvádějí skvělý hokej," řekl Ujčík.

Série bude pokračovat na východě Čech ve středu, mezitím se v Třinci rozehraje semifinále mezi Oceláři a pražskou Slavií.

Branky a nahrávky: 28. Ujčík (Burger, Malík), 60. Ujčík - 20. Koukal (Nakládal), 22. Píša (Zohorna), 50. Starý (Koukal, Kaberle). Rozhodčí: Fraňo, Homola - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. Diváci: 8325. Stav série: 1:1.

Vítkovice: Málek - Vosátko, Malík, Ovčačík, Trnka, Punčochář, Voráček, Bartoň, Rehák - Ujčík, Burger, Káňa - Huna, Húževka, Strapáč - Pohl, Vrána, Klimek - Szturc, J. Sýkora, Tomas. Trenéři: Trličík a Moták.
Pardubice: M. Růžička - Nakládal, Kaberle, Píša, Kočí, Jillson, Mezei, Mocek - Kolář I, Koukal, Starý - Bartek, Zohorna, Somík - Pineault, Rákos, Špirko - Radil (41. Kůrka), Kousal, Buchtele. Trenéři: Jandač a Hynek.

Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít