Pastrňák se dvěma zásahy podílel na vítězství nad Islanders, jednou mu přihrál Krejčí

Čestí hokejisté Bostonu Davidové Pastrňák a Krejčí v NHL opět úřadovali. První jmenovaný dvakrát skóroval při vítězství 3:1 nad newyorskými Islanders a byl vyhlášen hlavní hvězdou zápasu. Jeho krajan Krejčí mu na jednu branku přihrál a v zámořské soutěži je nejproduktivnějším Čechem o bod před Jaromírem Jágrem.

David Pastrňák se raduje z gólu v dresu Boston Bruins

David Pastrňák se raduje z gólu v dresu Boston Bruins | Zdroj: Reuters

V pátek David Krejčí přihrával svému jmenovci Davidu Pastrňákovi na vyrovnávací trefu v duelu s Carolinou. Boston ale nakonec podlehl Hurricanes 2:3 po prodloužení.

Tentokrát už se české duo podílelo na výhře Bruins. Ti se proti New York Islanders dostali do vedení na konci úvodní třetiny zásluhou Louieho Erikssona.

Hosté sice vyrovnali, ale devět vteřin před koncem druhé periody se po Krejčího přihrávce, která byla jeho 52. bodem v letošní sezoně NHL, vyznamenal Pastrňák poprvé, když poslal Boston do vedení 2:1.

Devatenáctiletý český útočník pojistil výhru Bruins dvě a půl minuty před koncem zápasu svou dvanáctou brankou v aktuálním ročníku. Boston porazil Islanders 3:1 a Pastrňák byl vyhlášen první hvězdou utkání.

Na straně vítězů byl i gólman Detroitu Petr Mrázek. Ten v bitvě s New York Rangers poprvé inkasoval v závěru úvodní třetiny.

V Joe Louis Areně pak diváci čekali na góly až do třetí dvacetiminutovky. Red Wings vyrovnávali na 2:2 až 32 vteřin před koncem a v prodloužení jim vystřelil výhru 3:2 Pavel Dacjuk.

Michal Jordán se v dresu Caroliny tentokrát vítězství nedočkal. Hurricanes podlehli Buffalu 2:3 po prodloužení.

V noci jsou na programu další utkání zámořské soutěže. Jaromíra Jágra, jehož Krejčí v tabulce produktivity českých hráčů odsunul na druhé místo, čeká od 1 hodiny zápas proti Philadelphii, za kterou „osmašedesátka“ v minulosti také nastupovala.

Výsledky NHL:

Boston - NY Islanders 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Branky: 40. a 58. Pastrňák (na první Krejčí), 19. Eriksson - 31. Tavares. Střely na branku: 31:26. Diváci: 17 565. Hvězdy zápasu: 1. Pastrňák, 2. Eriksson, 3. T. Rask (všichni Boston).

Buffalo - Carolina 3:2 v prodl. (0:0, 1:1, 1:1 - 1:0)
Branky:
45. a 65. Eichel, 28. Foligno - 27. Di Giuseppe, 50. V. Rask. Střely na branku: 24:30. Diváci: 19 070. Hvězdy zápasu: 1. Eichel, 2. Reinhart, 3. Foligno (všichni Buffalo).

Detroit - NY Rangers 3:2 v prodl. (0:1, 0:0, 2:1 - 1:0)
Branky: 45. Helm, 60. Richards, 64. Dacjuk - 20. Stepan, 56. Kreider. Střely na branku: 43:25. Petr Mrázek odchytal za Detroit celé utkání, inkasoval dvě branky z 25 střel a úspěšnost zásahů měl 92 procent. Diváci: 20 027. Hvězdy zápasu: 1. Helm (Detroit), 2. Lundqvist (Rangers), 3. Larkin (Detroit).

Radek Šamša Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít